Wpis z mikrobloga

Dawno temu grało się w gry na kompie i każdy sam kombinował jak budować postać etc.. teraz internet zabija indywidualność w grach moim zdaniem. Nie pamiętam gier w których bym nie sprawdzał od paru lat w googlach "best class/build, top meta" #mmo #mmorpg #diablo #pathofexile #lineage2 #hots #knightonline #rfonline czy nawet #hearthstone teraz, gdzie chyba największym smaczkiem byłaby indywidualność i własne w 100% własne buildy. Pamiętne L2, jak zaczynałem na c1 czy c2 to nawet nie było gdzie znaleźć jakichś porad/buildów BA nawet się o tym nie myślało, odkrywało się samemu, że heavy armor spowalnia rzucanie czarów heh itd ( ͡° ͜ʖ ͡°) . Tylko ja tak mam?
  • 16
@equu: Sprawdzam, bo gry są o wiele bardziej rozbudowane niż kiedyś i chcę mieć rozeznanie bo samemu nie da się sprawdzić wszystkiego. Ale zawsze robię własny build.

Masz takie wrażenie bo coraz więcej ludzi gra w gry a smutna prawda jest taka, że zdecydowana większość to casuale nie czytający nawet swoich skilli, stąd też korzystają z gotowych rozwiązań.
@equu internet się przyczynia do tego, ale to już indywidualna sprawa, czy ktoś chce pójść na łatwiznę. Np. do Clash Royale nie korzystam z poradników, odebrałoby to fun z gry, pomijając tych, którzy za wszelka cenę chcą być top. Wole ruszyć głową, niż dołączyć do grona zombii.
@equu Clash of Clans porzuciłem na 90 poziomie dwa lata temu :D Nie korzystałem z szablonów, tak samo w Clash Royale, wolę przegrać kilka razy pod rząd, niż zerżnąć decka z neta. Nie czuję jak rymuję xd
@equu Nie, ps4 i masa tytułów w kolekcji, tyle że.. to, w co się kiedyś grało, jak było się młodszym, nie da takich samych wspomnień co teraz ;p dlatego napisałem, że na LoD przygoda się skończyła xd jeszcze wcześniej Gothic 1, 2 Coliny, Strongholdy itd.
@equu: Zalezy jak na to patrzec. Jako troche bardziej profesjonalny gracz z certyfikatem onetu mam na to inne spojrzenie:
-Po co odkrywac ameryke na nowo jak ktos to za nas zrobil? To tak jak w matematyce poslugujesz sie dowodami innych osob, zeby udowodnic swoje twierdzenia i prowadzic obliczenia. Nikt ci nie kaze wyprowadzac wszystkich wzorow od 0.
-Wiem ile zajmuje dowiedzenie sie wszystkiego o grze, jak grasz casualowo, to nie masz
No i czy ktoś wtedy sprawdzał buildy w necie!? Ja nie ( ͡° ʖ̯ ͡°) bo nawet wiekszość czasu się grało bez neta.


@equu: no jak się grało bez neta, to wiadomo, że można było robić z deckiem cokolwiek, bo Diablo II to nie była trudna gra. Granie online w DII to była karykatura tego, co mamy teraz, niby gra multi, niby były klany, ale nie było