Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki,

Jestem posiadaczem pentagram cerberus 6369, który niestety coraz częściej rozłącza internet. Urządzeń mam 4 - wszystko pod wifi, internet mocny, bo powyżej 100 mb [ akademiki te sprawy ]. Natomiast niestety często rozłącza, i pomaga albo reset, albo wyłączenie z kontaktu.

Czy w takim stanie router już do wyrzucenia, czy można coś z tym zrobić?

Serdecznie pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#internet #siecikomputerowe #router #neostrada #orange #wifi #komputery #cerberus
  • 14
  • Odpowiedz
@waciak: kupowałem używkę, więc on pewnie z 4 lata ma. Czasami miał takie wariacje ale wracał do żywych. Hard reset z kilka razy i problem wcześniej później powracał.
  • Odpowiedz
Problem też w tym, że czasami kompletnie nie łączy mi się wifi (telefon,laptop) i nawet nie mogę dostać się do panelu
  • Odpowiedz
@waciak: są aplikacje na androida wifiscaner tam możesz sprawdzić zajęte pasma - jak akademik to pewnie będzie kocioł ale sprawdź bo na auto jak czasami zmieni sam pasmo to może być sytuacja w której masz 20klientów i powstaje echo z czego 4 dostaje wejście a reszta wali pseudo ddosa na link rozgłaszania - zamiast wysyłać pakiety między authority wali deniale do 16 pytających...
  • Odpowiedz
Ok mireczki przełączyłem i jeszcze działa :P
Dzięki za pomoc - jak coś będę wołał. Powiedzcie mi jeszcze, jeżeli router jeszcze "momentami" działa rzecz jasna, ale przerywa jak mój to jego koniec bliski, czy to raczej problem z konfiguracją?
  • Odpowiedz
@jmuhha: Jak wyciągasz ponad 100 Mbps (albo źle się zrozumieliśmy), czyli generalnie masz zajebiste internety, to wina raczej nie będzie tkwić po stronie operatora (Orange). Co innego jak się mieszka na #!$%@?, gdzie do centralki nie raz, nie dwa się ma 3-4 km, stara miedź wisi na słupach, to wtedy mogą być problemy ze stabilnością łącza. Jak masz niskie tłumienie i dość wysokie SNR, to winny będzie na 99% router.
  • Odpowiedz