Wpis z mikrobloga

Mirki pod koniec maja na 4 dni wybieram sie na Slowacje - konkretnie to Koszyce. Z tego punktu chcialbym wybrac sie w gory, ale niestety nie wiem jak zorganizowac trase zeby ostatniego dnia z powrotem wrocic do Koszyc. Niestety nie mam za duzego doswiadczenia w chodzeniu po gorach, ale bardzo chcialbym tego sprobowac. Jezeli ktos juz kiedys planowal podobna wyprawe to bede wdzieczny za kazda pomoc.

Start: Koszyce - przylot piatek godzina 23
Koniec Koszyce - odlot sroda godzina 6 rano

#trekking #slowacja #gory #tatry
  • 6
@lolozo:
Użyj takiej mapy online
https://mapy.cz/turisticka?x=21.1710971&y=48.7334232&z=13
Albo kup na miejscu papierową z czasami przejść.

Aj bym osobiście pojechał pociągiem do Spiskiej Nowej Wsi ( Ewentualnie do Popradu) i szedł szczytami głównego grzbietu na zachód. Równolegle do Niskich Tatr prowadzi linia kolejowa, więc jak uznasz że wystarczy, kierujesz się na południe i dochodzisz do stacji ( szlaki są ta ułożone że dojdziesz do jakiejś). Wracasz koleją do Koszyc.

Zaplanuj sobie jakoś tak
@emerjot: z Warszawy Lotem

@KapralJedziniak Z tego co widzialem to polecaja start z Telgartu, tylko juz pozniej nie wiem gdzie dalej isc. Czy isc w strone Nowej Spiskiej Wsi czy w strone Brezna i stamtad wracac do Koszyc. Bardziej zalezaloby mi na zobaczeniu ladnych widokow niz na dlugosci samej wyprawy.

@pilot1123 Tak jak pisalem nie mam za duzego doswiadczenia - moze faktycznie lepiej Slowenski Raj, ktory jest blizej albo Slowenski Kras,