Wpis z mikrobloga

@Nemeczekes wydaje mi się, że jest gorzej. Lokum to od 4 do 12 k dkk czyli 2.3k do 7k.

Gorzej z podatkami, obliczanie "ile nierezydentowi zostanie" mnie lekko przerasta - łatwo o pomyłkę, jeśli ktoś nie zjadł książek o prawie i księgowości.
@rivui tak, spotkałem się z tym ogólnym oszacowaniem 30-60%. Co z ulgami typu 53k dkk wolne od podatku, obniżone do 25% opakowanie dla osób po studiach (?), co z unikaniem podwójnego opodatkowania itd, te rzeczy mnie bardziej męczą, czyli szczegóły.
@Oo-oO: Moge Ci napisac dokladnie jak opodatkowanie dziala w Danii jezeli pracujesz w Danii z wlasnego doswiadczenia. Nie znam sie dokladnie jezeli pracujesz i w Danii i w Polsce.
@rivui dzieki. Wolisz tutaj czy prywatnie? Najbardziej interesuje mnie sprawa dla nierezydenta, wiec kogoś pracującego mniej niż pół roku. Rozumiem, że akurat tej kwestii nie znasz dokładnie? Wydaje mi się, że taka osoba musi zapłacić podatek tam i złożyć pita w Polsce i dopiero po czasie sie okazuje czy zgodnie z umową unikania podw. opodatkowania będzie coś dopłacać.