Wpis z mikrobloga

Mirki!
Jak nauczyć 9-tugodniowego kotka szukać do kuwety? Jak go zaniosę to sobie tam zrobi swoje, na dwojeczke też tam biegnie, ale obsikal mu już pościel, lubi też plastikowe reklamówki xD
Dodam, że mieszkam też w dość dużym domu, a kot jest u nas dopiero ze 4 dni. Ogólnie nie boi się, biega sam po całym domu, ale wydaje mi się że jeszcze nie ogarnia gdzie co się znajduje. Czy warto położyć 2 kuwety, po jednej na piętro?
Pomocy, bo zmarnował mi moją ulubioną kołdrę! ( ͡° ʖ̯ ͡°)


#kot #koty #pytanie #zwierzaczki #zwierzeta
  • 17
@TheEqualizer1994: tak, dobrze zrozumiałeś, masz ją zamknąć.

@Pan_Mirek: właśnie on nie robi dwojeczek poza kuweta, więc nie ma potrzeby. Myślę że dom jest dla niego za duży i nie ogarnia gdzie iść, bo ogólnie w dzień zawsze miauczy i ja go zanosze do kuwety i tam się załatwia ;)
@Dewss: Dokładnie tak możesz zrobić. Póki kotek mały to będzie czekał aż go przypili a wtedy może być za późno na szukanie. Jak podrośnie to się zrobi bardziej ogarnięty i po kątach robić nie będzie (z małymi wyjątkami jak brudna kuweta czy choroba). Więc z czasem możesz skończyć na 2 kuwetach (po jednej na piętro jak pisałaś wcześniej). Ogólnie mówi się, że kuwet powinno być tyle co kotów w domu +
@searena: dzięki za poradę ;) ogólnie to w dzień zawsze widzę, że biegnie do kuwety, także chyba już zaczyna rozumieć gdzie są, nigdy nie złapałam go na gorącym uczynku, ale ewidentnie czuć, że jednak pościel do wyrzucenia ( ͡° ʖ̯ ͡°) wstawię jedna kuwety do sypialni, bo koleś śpi zawsze wtulony w moją szyję i nie mam serca go wyrzucić z łóżka ^^
@istttotttka: widzisz mój robi siku do kuwety jak go tam zaniosę xD myślę że tak jak ktoś wspomniał wcześniej- jest za mały na ogarnięcie gdzie leży kuweta i jak się zczai, że mu się chce to już jest za późno :D po prostu pokryje cały dom kuwetami i powinno być spoko Hah xD