Wpis z mikrobloga

Z rodzicami to czasami jak w lesie, naprawdę.

TL:TD

Szkoda strzępić ryja

Jest komunia teraz mojej kuzynki - chcą jej kupić rower. Nie mogą sobie pozwolić na rower za tysiąc złotych, powiedziałem że absolutne minimum za rower to 500zł ( typowy MTB co dupy nie urywa).
Podesłalem im taki jak poniżej, na co mama:

- Po co jej górski, jak ona w górach nie mieszka a we < wstaw nazwę zapiździałej wiochy >

A tata przyklasnął:

- Ona musi mieć damski a nie męski.

Twierdzą, że rowery MTB ( górale ) to rowery typowo męskie i w góry, żeby po Tatrach jeździć. Na 99% wiedzą, że tak nie jest, ale próbują w chory sposób uargumentować swoje chore decyzje. Niech kupują złomy, wali mnie już to. Ja kupiłem rolki, przeszukałem cały net, żeby w moim budżecie kupić najlepsze jakie się da - wiem, że będzie zadowolona.

#rower #oswiadczenie #komunia #rodzice
onionhero - Z rodzicami to czasami jak w lesie, naprawdę.

TL:TD

Szkoda strzępić...

źródło: comment_kwR2A6zJlzH48PpytljyQb4Dj0m6TbK1.jpg

Pobierz
  • 84
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zaorany_1: nie #!$%@?, serio z Wami to czasem jeszcze gorzej niż z rodzicami. Czy ja piszę dobry rower, hiper-ultra-zajebisty z osprzętem Shimano i hamulcami hydraulicznymi? Mówię najlepszy do tej kwoty - więc szczerze nie interesuje mnie czy Ty byś taki kupił swojej kuzynce, czy komukolwiek innemu bo to gówno/shit/łajno. Krytykujesz co dałem powyżej ( uważam to za chyba najlepszą opcję za tą kasę ) - Ty to krytykujesz, więc pokaż
  • Odpowiedz
@demoos: no to dobra, #!$%@?ąc od oferty powyżej - być może 27 jest zbyt duże - jednak wcale nie usprawiedliwia to twierdzenia, że:

- MTB jest tylko dla facetów
- Rower górski jest w góry ( Tatry etc )
- Dla dziewczyn tylko damka
  • Odpowiedz
@onionhero: Za takie pieniądze idziesz do pierwszego sklepu z rowerami i wybierasz pierwszy z brzegu, za pół roku wracasz do tego sklepu, bo się napęd rozpadł i trzeba wymienić (o ile gwarancja to obejmuje), a po 2-3 latach okazuje się, że rower więcej stał w serwisie, niż osoba na nim jeździła, a w naprawach utopiło się drugie tyle. To są bangladeskie odpady rowerowe i cokolwiek nie kupisz za 500zł, możesz
  • Odpowiedz
@onionhero: niestety ale rowery mtb tak zwane "górskie" są uważane za laików za taki typowy uniwersalny rower dla każdego a to jest gówno prawda, zamulanie tym po mieście jest bez sensu. po za tym ten ciężki szrot z gówno uginaczem może być zwyczajnie niebezpieczny dla dziecka, jest za duży i za ciężki, części użyte to badziew. szukaj wśród dobrych producentów a nie nołnejmów z auchan. no ale skoro WYKOP TO
  • Odpowiedz
@kissandfly: dlatego też ja zaproponowałem zwykłe 26 rodzicom do kupowania ( powyżej jest 27 ) żeby właśnie mogła tym pojeździć dłużej. Ja w wieku 8 lat śmigałem takim rowerem i żyję bez złamanego kręgosłupa i z wszystkimi kończynami. Pojęcie "przyzwoity" rower każdy ma inne - mój własny kosztował 1150zł, 2 miesiące spędziłem na czytaniu for rowerowych i porad - uważam go za dobry. Wszystko zależy od indywidualnych wymagań.
  • Odpowiedz
@gilotyniarz: ale ogarnijcie kilka rzeczy:

1 - nie ja kupuję rower, tylko staram się doradzić najlepszy wybór
2 - budżet to 500zł za NOWY - rodzice nie rozmnożą kasy
3 - też uważam takie rowery za gówno, ale wróć do punktu numer 2

Dodam, że rodzice to rodzice i im roweru z głowy nie wybije.
  • Odpowiedz
@gilotyniarz: ja też żegnam, skoro piszesz do mnie ironicznie " WYKOP TO WYKOP to nas nie słuchaj i zadaj to pytanie na jakimkolwiek forum rowerowym" i nie potrafisz zrozumieć co napisałem powyżej. Nie ja ustalam cenę i nie ja kupuję - staram sie z dobrej woli znaleźć coś najlepszego z najgorszych do 500zł ( Wszystko będzie lepsze niż to - https://www.olx.pl/oferta/rower-rowerek-dzieciecy-20-czerwony-fioletowy-rozowy-CID767-IDgKl2R.html ). Nie umiesz tego ogarnąć w swoim procesie myślowym,
  • Odpowiedz
@onionhero: tak czytam te komentarze i nie wiem czy śmiać się czy płakać. Rower dla ośmiolatki czy ile tam mają dzieci jak idą do komunii, a ci porównują to do kupna roweru dla kogoś doświadczonego, kto śmiga na rowerze po 1000km tygodniowo. Dla takiego dziecka nie widzę sensu kupować MTB za 2000, bo to dopiero początki przygody z rowerem i w grę wchodzą jedynie spokojne wycieczki po okolicy, a nie
  • Odpowiedz
EH PANOWIE CORAZ WIĘCEJ AMATORÓW SIĘ PCHA DO ZABAWY HEHE MAM NADZIEJĘ, ŻE PRZEJDZIE TA NOWELIZACJA USTAWY I ROWERY BĘDĄ TYLKO Z LICENCJĄ BO SERIO NIEKTÓRZY NIE MAJĄ ANI DOŚWIADCZENIA ANI WYOBRAŹNI I NA PRZYKŁAD KUPUJĄ 'GÓRALA' MTB
  • Odpowiedz
@RVRE_PEPE: Z takim rowerem się nie wciągnie, bo jeżdżenie będzie niewygodne i nieprzyjemne. Już nie mówiąc o tym, że rower zapewne się szybko rozpadnie, takie konstrukcje są po prostu niebezpieczne.
@onionhero: Jak się uparli na rower to ich sprawa, nie znajdziesz w tej cenie nic nowego, co da ci gwarancję, że się nie rozpadnie na pierwszym wyboju. Kupowanie czegokolwiek nowego w tej cenie mija się z celem, ale
  • Odpowiedz
Tak przynajmniej większość tych komentarzy można podsumować. Rower to rower, jak będzie trzeba coś wymienić to wymieni, na maraton i tak się nie wybiera a im droższy rower to tym bardziej szkoda go będzie bo zapewnie złodziej bardzo się połasi. Ja załatwiłem 2 rowery z holandi za połowę tej ceny w downhilu i to nawet często to nie rama padała tylko pedały, z tym że były one używane. Dodatkowo jeżeli miała by
  • Odpowiedz
@onionhero: Jeśli ma być nowy(głupio dać coś używanego na prezent) to ja osobiście bym się do decathlonu udał. to lub to lub to jeśli jest faktycznie wyrośnięta. Cena przekroczona o 100zł ale sprzęt z Decathlonu to niebo a ziemia w porównaniu do tego co wciskają w marketach no i jakiś tam serwis zapewniony. 27,5 to zdecydowanie za duże koła dla dziewczynki 24' to optymalne koła komunijne. Pomysł z góralem
  • Odpowiedz
dlatego też ja zaproponowałem zwykłe 26 rodzicom do kupowania ( powyżej jest 27 ) żeby właśnie mogła tym pojeździć dłużej.


@onionhero: ale mówimy teraz o rozmiarze kół czy ramy? koła 27.5 i większe są na długie dystanse, poza tym takim kołem się gorzej skręca niż kołem 26 cali więc ja bym odradzał takie koła, zwłaszcza dla dziecka. co do ramy rowerowej to należy dobrać jej rozmiar do wzrostu dziecka, nie
  • Odpowiedz
  • 15
@onionhero jaki ich nie stac na porzadny rower to niech jej dadza to 500 zl w kopercie. Dolozy sobie z innych kopert i kupi rower jaki bedzoe chciala a nie jakies gowno z Auchan albo z Makro
  • Odpowiedz