Wpis z mikrobloga

Mirunie na drugim semestrze wskoczyła mi informatyka i trzeba by się w końcu zainteresować tematem. Jak nie trudno się domyślić programujemy w c# (aplikacje konsolowe), wcześniej kompletnie nie miałem styczności z programowaniem. Stąd moje pytanie: natkną się ktoś na jakiś dobry poradnik, na jakikolwiek poradnik do aplikacji konsolowych? Coś w ten deseń. Gadałem z kumplem to pisał że c# jest bardzo podobny do C++, tyle że dla mnie to jest czarna magia i to co nie jest podobne nie wiem czym zastąpić :/ Chyba że te różnice są na tyle niewielkie że ktoś mógł by mi je podać w komentarzu albo na PM i mógł bym korzystać z poradnika wyżej to byłbym wdzięczny.
#csharp
  • 10
@Limon2g a co do samego języka to nie jest tak archaiczny jak c++, o wiele bardziej przyjemnie się w nim pracuje i w samym środowisku (mówię tu o visual studio), można budować fajne aplikacje z dostępnych narzędzi (jak na warunki studenckie). Na starym kompie mam jakąś bazę danych wykorzystującą plik xml napisany w c#, także jakbyś potrzebował na studiach to daj znać :v