Wpis z mikrobloga

#zdrowie #fizjoterapia #mikrokoksy

Ktoś mi tam kiedyś napisał, że robienie samego brzucha(w moim przypadku brzuszków) będzie miało złe odbicie na moją sylwetkę, bo brzuch będzie silny, a prostowniki słabe przez co utworzy się hiperlordoza

Jak temu zapobiec?

Robię brzuszki(nie, nie wyrzucę ich), ab wheel(kółko na brzuch) i planki, co mogę dodać jako 'przeciwwagę' i trenować jeszcze prostowniki i nie martwić się o zdrową postawę?

od razu dodam, że nie mam sztang itp żeby robić martwych. Coś w domowych warunkach?
  • 43
  • Odpowiedz
@TheEqualizer1994: zasada jest prosta od pozycji niskich do wysokich, od stabilnych do mniej stabilnych :

- leżenie tyłem i dociskanie odcinka lędźwiowego do podłogi ( z zachowaniem naturalnej krzywizny )
- wszystkie formy dead bug, wall bug, assisted band wall/dead bug
- brzuszki Jandy
- wszelakie formy przetaczania
- bird dog, bear walk
- plank przód, bok
- stir the pot
- pallof press
- spacery farmera
- bottom up kettle
  • Odpowiedz
@TheEqualizer1994 brzuszki bez obciążenia to nie jest jakiś hardkorowy bodybuilding. Ja bym kupił jakiegoś taniego i w miarę ciężkiego ketla w hipermarkecie, wtedy możesz nim robić jakieś wariacje martwego i wiosłowanie, czy wyprosty nogi w bok, czy też nawet kompleksy jak ciebie to jara. Taki kettel nie zajmuje dużo miejsca a jest dość uniwersalny. Masy nie zrobisz, ale lepsze to niż przysiady bez obciążenia.
  • Odpowiedz