Wpis z mikrobloga

@Blair_noir Moi rodzice też nosili rożne nazwiska i nigdy nie miałam z tym problemu. Mówisz, że ja podaję trywialny przykład dotyczący zwolnień, a sama podajesz przykład jakiegoś kuponu xD Myślę, że to są sporadyczne przypadki i mogą dotyczyć Grażynek i Januszy, którzy nie rozumieją, że rodzina to nie tylko wspólne nazwisko.
  • Odpowiedz
ta, i później tłumacz w każdej szkole, urzędzie, szpitalu, czemu ojciec/matka ma inne nazwisko niż dziecko i kto ma prawo do sprawowania opieki nad dzieckiem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Blair_noir: dla wielu różowych to nie problem, bo nawet na wypoku istnieje silne stronnictwo kobiet twierdzących, że nawet po ślubie nie zmienią nazwiska.

Są kraje, w których jeśli para mieszka ze sobą to traktuje się ich prawnie jako
  • Odpowiedz
@Blair_noir: Ślub to umowa jak każda inna tyle że dla faceta z poważnymi konsekwencjami w razie jej zerwania. W 90 procent wypadkach intercyzy się nie podpisuje bo byłbym krzyk i lament: że jak to mi nie ufasz przecież miłość, zaufanie itp. Prawda jest taka że kobieta jak słyszy słowo intercyza to pakuje torby i elo.
  • Odpowiedz
ja jednak bardziej szanuję tych ze ślubem. Trzeba mieć "jaja" by przysięgać komuś miłość, wierność i uczciwość aż po grób i potrafić w tym trwać całe życie.


@InsaneMaiden: z tym, że dla 1/3 osób, z czego 66-75% to kobiety, ta przysięga "miłości, wierności i uczciwości aż po grób" nic nie znaczy i biorą rozwód najczęściej z takiego powodu, że facet im się znudził. No bo inaczej niż znudzeniem się, nie można
  • Odpowiedz
@Tical25 Wszyscy ludzie się zmieniają, bo się rozwijają lub cofają. Na zmiany ma wpływ bagaż doświadczeń, problemy. Nie znam człowieka, który stoi w miejscu. A jeśli tak jest, to chyba jest rośliną.
  • Odpowiedz
Wszyscy ludzie się zmieniają, bo się rozwijają lub cofają. Na zmiany ma wpływ bagaż doświadczeń, problemy. Nie znam człowieka, który stoi w miejscu. A jeśli tak jest, to chyba jest rośliną.


@Catttana: to po co brać ślub w takiej sytuacji, skoro nie wiemy co będzie za miesiąc, rok bo każdy się rozwija? Obiecywać coś na całe życie, w systacji całkowitej niewiadomej odnośnie swojego życia, to skrajny debilizm.
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@lubielizacosy: emm myslalam ze slub bierze sie z miłości, z chęci bycia formalnym związkiem, ja bym chciala wziąć ślub, mieć nazwisko męża i wiedzieć ze jestem jego i jest moim Panem xD
  • Odpowiedz
@Blair_noir: argument trochę z dupy ponieważ całkiem sporo par biorących ślub w ostatnich latach nie zmienia swojego nazwiska. Przynajmniej u mnie w pracy gdzie jednak pracuje kilka tysięcy osób.
  • Odpowiedz
@lubielizacosy: Da się wychować dzieci w konkubinacie, ale średnio dzieci tak wychowane mają znacznie więcej problemów. I szansa że rodzice pozostaną w związku przez cały czas dorastania dziecka jest znacznie mniejsza. Jest dosyć dużo badań na ten temat.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3091824/
http://www.urban.org/sites/default/files/publication/60186/310544-The-Kids-Are-Alright-Children-s-Well-Being-and-the-Rise-in-Cohabitation.PDF
  • Odpowiedz
  • 4
@lubielizacosy każdemu według potrzeb, jak ktoś chce się hajtac to proszę bardzo a jak nie to tez nie widzę problemu. Dla mnie to bardziej symbol i to całkiem ładny jak się to dobrze zorganizuje, można spokojnie i pięknie żyć bez tego. Chociaż uważam osobiście, że to miło powiedzieć o kimś 'mój mąż' albo 'mój narzeczony' zamiast 'chłopak' lub 'konkubent' :P
Ale żeby traktować to jako gwarant tego ze ktoś nie ucieknie? Może
  • Odpowiedz