Wpis z mikrobloga

@ktoosiu: Mam MiBanda 2 i nie narzekam. Bateria trzyma około 20 dni, puls mierzy dobrze, czasami zgłupieje przy kontroli snu, ale rzadko. Jedyne co bym chciał w niej to możliwość sterowania muzyką.
miband 2 spełniałby moje oczekiwania, tyle że podobno strasznie kiepski jest


@ktoosiu: Kto tak twierdzi???
Kupiłem 2 po tym jak zgubiłem 1. Dla mnie MiBand służy głównie jako "informator" o dzwoniącym telefonie czy przychodzącym mailu bo tel. mam cały czas z racji pracy wyciszony. Bateria w stosunku do 1 trzyma jakieś 5 dni krócej ale to zrozumiałe z racji wyświetlacza. Wcale nie uważam, że jest kiepski.
@kodishu: Używałem Mi band 1, a teraz używam 2 i mogę powiedzieć, że smartband w pewnych kwestiach jest kiepski, tak że nie idealizujmy już tej opaski.
@Baero: generalnie to z tego co czytam ludzie narzekali na pulsometr - podobno podczas biegania żeby sprawdzić puls trzeba się zatrzymać (to wyczytałem w teście na antywebie, ale nie do końca wierzę), druga sprawa z kontrolą snu, podobno nie nadaje się do niczego
@ktoosiu: Sama aplikacja Mi Fit jest okrojona. Ma ona jakiś tam bug, i czasem może się zdarzyć brak połączenia z opaską, wtedy trzeba włączyć apkę Mi Fit (zdarza się rzadko, ale jak masz odblokowywanie telefonu mi bandem, to zauważalne).
Firmware opaski jest ograniczony - brak wsparcia dla języka rodzimego (np. tekst powiadomienia), brak możliwości personalizacji (Xiaomi nie chce upublicznić api do opaski a nawet utrudnia to autorom nieoficjalnych aplikacji). Mały wyświetlacz.