Wpis z mikrobloga

3 434 - 2 = 3 432

Tytuł: Innowatorzy
Autor: Walter Isaacson
Gatunek: Historia
★★★★★★★★+

Walter Isaacson, były szef CNN i redaktor naczelny Time opisuje w tej książce losy wynalazków i innowacji które doprowadziły do cyfrowej rewolucji, a więc i świata, jaki znamy obecnie. Zaczyna od Ady Lovelace jako osoby, która przewidziała podstawowe cechy przyszłych komputerów (np. programowalność) i próbowała wcielić je w życie. Następnie autor opisuje pierwsze konstrukcje komputera oraz związane z tym prace naukowe (np. maszynę i test Turinga). W kolejnym rozdziale przedstawia początki programowania i zasługi kobiet na tym polu. Następnie opisuje kolejne wynalazki, dzięki którym później powstały komputery osobiste - tranzystor, układ scalony, mikroprocesor. Isaacson pisze też o początkach gier komputerowych, internetu, komputerów osobistych, software'u jako osobnego produktu, usług online, a wreszcie WWW. Kończy zaś na rozważaniach dotyczących sporu między tym, czy w najbliższej przyszłości powstanie sztuczna inteligencja zdolna zastąpić człowieka, czy też komputer będzie jedynie uzupełniać człowieka i go wspomagać - i Isaacson opowiada się za tym drugim, bardziej optymistycznym podejściem, wskazując, że już wiele razy w historii spekulowano, że "już niedługo" powstanie w pełni sprawna sztuczna inteligencja, a zapowiedzi te były łudząco podobne do dzisiejszych.

Wielką zaletą Innowatorów jest to, iż zawiera wszystkie najważniejsze części składające się na cyfrową rewolucję. Opisuje wiele osób, które ją rozwijały, przedstawia ich biografie i różne anegdoty z nimi związane. Nie ma jednak innowacji z XXI wieku, takich jak Facebook. Do tego autor mocno jara się Jobsem dx
Książka spoko bardzo, polecam.
#technologia #historia #ksiazki #czytajzwykopem

#bookmeter
B.....a - 3 434 - 2 = 3 432

Tytuł: Innowatorzy
Autor: Walter Isaacson
Gatunek: His...

źródło: comment_3f44nyosxMOO8dLwfsCkOs8qZFvtF69h.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BarekMelka: no właśnie to jaranie sie jobsem troche mnie odstrasza. osobiscie książke o jobsie w połowie rzuciłem w #!$%@? bo to był może i wizjoner ale dla mnie głównie #!$%@?... ile procentowo tej książki to jaranie jobsem ? :)
  • Odpowiedz