Wpis z mikrobloga

#pytanie do ludzi pracujących w branży #siecikomputerowe. Ile powinien zarabiać inżynier sieciowy z ~2-3 letnim doświadczeniem pracujący w dużym mieście (powyżej 500tys. mieszkańców)? Ja zmieniłem pracę, 2 praca w branży i niestety trafił mi się downgrade mocno poniżej średniej krajowej i zastanawiam się czy to ze mną jest coś nie tak, czy po prostu źle szukam. Jakieś wdrożenia się przeprowadzało, znam sprzęt Cisco, FortiGate i SonicWall, trochę umiem into Linuxy a zarabiam słabo. Jak mówię innym, że chciałbym zarabiać chociaż 3000 netto, to znajomi z branży IT mnie wyśmiewają (pracujący w innych firmach).
  • 17
@informatyknawykopie:
Zmień firmę i to szybko. Ja na umowie próbnej 5 lat temu miałem we Wrocławiu 2500 netto i to było słabo, po umowie próbnej proponowali mi pomiędzy 3500 a 4000 netto. Na próbnej wpadały też mi mini pracę na weekend, gdzie szef za jakieś pilniejsze pracę płacił 500 zł, ale musiałem się wyrobić do poniedziałku. Na własnej działalności za jedno zlecenie kładzenia kabli wystawiałem fakturę po 3600zł, czas pracy to
@informatyknawykopie: a poziom wiedzowy/ doświadczenia ? Dwa lata w nocu czy u integratora przy projektach lub czy tylko operations w wąskiej dzialce. Jak lvl wiedzowy ccna,ccnp? Nie mówię ze cisco ponad wszystko ale to pomaga wskazać poziom wiedzy. Znasz sprzęt cisco - odważne słowa jak na 2 lata expa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@lukasz-wisniewski: Wiedza na poziomie CCNA, niektóre elementy z CCNP (DMVPN, selektywna redystrybucja tras w ramach protokołu routingu) do tego konfiguracja Forti i SonicWalla jak wspomniałem. Linux w trakcie nauki... Praca u integratora. Zastanawiam się, czy nie spróbować pracy w korpo. Obecnie kończy mi się niedługo okres próbny, pracodawca oczekuje:
wiedzy sieciowej
wiedzy z elektroniki
pracy w zakresie sieci teleinformatycznych: konfiguracja, utrzymanie, zarządzanie
bezpieczeństwa
audytów bezpieczeństwa teleinformatycznego
wdrożeń
doboru zasilania, kwestii ciągnięcia
@informatyknawykopie:
Jeejku jaki szeroki wachlarz umiejętności wymaga od Ciebie Twój przyszły pracodawca. To wiesz co, więcej zarobisz w lidlu:) A za kabelki to już na pewno więcej płacą, bo mój znajomek, który zajmuje się tylko ciągnięciem kabli przez pepeszki wyciąga w okolicach 3 tyś netto, on tylko puszcza kable, projekt robi ktoś inny. Ja jak się tym zajmowałem to jeszcze musiałem trzaskać projekty i martwić się innymi drobiazgami.
Weź sobie poszukaj
@eth0: no złożyłem kilka CV-ek. Generalnie mojemu przełożonemu nie w smak, że jak ja śmiem śmieć większą pensję, że raczej na więcej jak cirka 2500 do ręki nie mam co liczyć, że powinienem robić wszystko, że taka specyfika firmy i w ogóle. Na prądzie się nie znam, zbijają się ze mnie, że nie umiem dobrać kabli prądowych i ogarnąć kwestii zabezpieczeń prądowych, ale kurde nigdy tego nie robiłem ( ͡º
@informatyknawykopie:
A ja tak sobie hobbystycznie używam linuksa:) Można powiedzieć, że od przyszłego poniedziałku wracam do zawodu, bo rozpoczynam działalność w Anglii. Na początek sprzedaż prekonfigurowanych serwerów, helpdesk na takich całkiem nowych zasadach (na tym są grosze, ale na rachunki wystarczy). Zobaczymy co rynek powie;)
@informatyknawykopie:
Ja tu mieszkam ponad pięć lat, więc i żyję w Anglii i tu będzie firma. ZUS będzie robił Ci pod górkę i za wszelką cenę będzię chciał, abyś udowodnił mu, że centrum życiowe masz w Polsce a nie w Anglii, jakby wynikało z tego co im deklarujesz. Do rejestracji potrzebowałem wysłać potwierdzenie adresu (rachunki, wycinek wypłaty, albo p60), oraz kopie dowodu osobistego. Całość zajęła mi tyle ile napisanie maila i
@informatyknawykopie:
Mój plan jest taki, aby zebrać około 300 klientów na usługę helpdesk, zatrudnić jakiegoś typa po technikum co ogarnia windowsy, resztę siana dorabiać na sprzedaży prekonfigurowanych serwerów. Dziś masz tak rozwinięte usługi chmury, że możesz sobie to dowolnie konfigurować i pchać dalej za pomocą jednego przycisku na swojej stronie. Mam swoją centralkę, swój crm, bazuje póki co na darmowej bazie firm od hmrc, plus jakieś najtańsze formy reklamy i to