Wpis z mikrobloga

Czesc Mirki,

Czy ktos zna jakis sposob aby uruchomic komunikator FB w jakims zewnetrznym kliencie na mac OSX?
Wczesniej byl sposob na uruchomienie go w kazdym kliencie jabber'a ale z tego co wyczytalem to w 2015 roku FB zablokowal ta opcje i teraz z jakiego klienta bym nie korzystal to ciagle pokazuje "bledne haslo" chociaz na 100% wpisuje prawidlowe.

Ewentualnie czy ktos zna jakis inny komunikator z obsluga FB messenger ale nie ten dedykowany przez FB?

Chcialbym, zeby to mialo wyglad jak dawne komunikatory: lista kontaktow z dostepnymi u gory i po kliknieciu na ktorys nowe okienko rozmowy. Strasznie mnie denerwuje ten dedykowany komunikator gdzie widze wszystkie moje kontakty ale nie wiem nawet kto jest aktualnie dostepny.

Z gory dzieki za podpowiedzi.

#apple #macbook #mac #macos #fb #messenger #jabber
  • 24
@blinxdxb: heh jakbym olal to bym pewnie dzis w nocy nie zasnal :)

Poszlo, dodalem paczke 'json-glib-1.0', potem znowu './configure' -> 'make' -> 'make install' i... dziala.
Nawet sie zalogowac mozna poprzez mail i haslo a nie jak w jabberze przez 'login'@chat.facebook.com

Powiem Ci, ze mniej wiecej o taki interfejs mi chodzilo. Potestuje i jesli wszystko bedzie dzialalo to pewnie przy pidgin zostane. Dzieki za pomoc.