Wpis z mikrobloga

#okulista #zdrowie #oczy #wzrok #medycyna

Mirki, od kilku lat mam drobne problemy z oczami. Nie noszę okularów, nigdy wady u mnie nie stwierdzono. Mój problem polega na tym, że:

- sporo czasu spędzam przy komputerze, w związku z czym coraz częściej mam zmęczone oczy, czasami jak za długo posiedzę, lub na drugi dzień oczy szczypią, razi mnie światło monitora, telewizora, lub żarówki.

- nie zawsze tak jest, czasami nie odczuwam żadnych dolegliwości -> być może jest to zależne od czasu spędzonego wtedy przy kompie + czas spędzony na dworze.

- w okresie zimowym, kiedy siedzę w domu i powietrze jest suche (ogrzewanie) objawy są nasilone.

- miewałem przypadki że budziłem się rano i np lewe lub prawe oko było czerwone, oczywiście było to bardzo kłopotliwe... raz skończyło się u okulisty z zapaleniem rogówki.

Od jakiegoś czasu używam kropli do nawilżenia oka: Hialeye Free 0,2% (posiadam też 0,4%). Jest nieco lepiej, przynosi nieco ulgę gdy odczuwam dolegliwości, ale nie rozwiązuje problemu.

W przeszłości nie miewałem takich problemów, mogłem siedzieć przy kompie dniami i nocami, TV też nie stanowił problemu.

Jakieś porady? Może ktoś ma sprawdzone dobre krople do oczu, które może polecić, może mógłbym uzupełnić dietę w jakiś konkretny składnik, witaminę? Ogólnie to szukam kogoś kto odczuwa podobne dolegliwości i jakoś sobie z nimi radzi.

(ps. fotka tylko poglądowa, aby przyciągnąć uwagę)
Chicane - #okulista #zdrowie #oczy #wzrok #medycyna 

Mirki, od kilku lat mam drobn...

źródło: comment_7m9Ksz7Pr08PdEgMKy6XF12v7LLhF1qK.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
może śpisz z otwartym/pół otwartym okiem? Mnie się tak czasem zdarza i potem piecze jak diabli. Z kropli polecam żelowe np: visine gel.


@addicted44: nie, okna zimą zamknięte szczelnie, ale myślałem czy może faza REM i szybkie ruchy gałek ocznych nie powodują jakichś problemów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Chicane: Podobne objawy daje tzw. syndrom oka biurowego: "Wraz z rozwojem nowych technologii komputer stał się niezastąpionym narzędziem naszej pracy. Niestety, spędzanie wielu godzin przed monitorem skutkuje tym, że coraz więcej osób uskarża się na zmęczone oczy, piekące i suche spojówki, a także coraz słabszy wzrok. Jak pozbyć się dokuczliwych dolegliwości związanych z zespołem oka biurowego nie rezygnując z pracy? [.....]": http://polki.pl/zdrowie/oczy,czym-jest-syndrom-oka-biurowego,10405541,artykul.html
  • Odpowiedz
spróbuj kropli do oczu, sam używam hialeye free, też siedzę przed kompem długo i wieczorem oczy suche jak wiór, ważne żeby w ciągu dnia przynajmniej raz zakroplić, efekt zobaczysz szybko
  • Odpowiedz