Wpis z mikrobloga

W końcu przetestowałem #biker, czyli miejskie rowery w #bialystok. Obsługująca je firma NextBike wygrała przetarg na kolejny 3letni kontrakt. Rowery nowe, jeszcze nie zdewastowane, opony o niskich oporach toczenia i wibracjach. Dobrze napompowane, łańcuchy posmarowane, biegi i hamulce działają bez zarzutu sztyca podsiodłowa daje się wyciągnąć do zaznaczonego na niej maximum i żadne debilne linki nie blokują jej w połowie zakresu. Czyli wysokie osoby nie muszą już dewastować kolan, ani obijać kolanami brody. Cut mnjut i oszeszki. Szkoda tylko że wypożyczenie w terminalu to nadal droga przez mękę i test cierpliwości. Pierwsza próba: po wprowadzeniu nr telefonu i pinu terminal sie zawiesza, dłużą chwilę nie dzieje się nic. Strach to tak zostawić, bo co jeśli się za jakiś czas odwiesi i ktoś będzie mógł poznać mój tel i pin? Po chwili następuje dłuuuugie piiiiip i terminal się resetuje. Próba druga: telefon, pin, .... "podać numer karty kredytowej". Że co krófa? Może od razu kredyt podżyruję? Próba trzecia: telefon, pin, nr roweru, pip, zamek zwolniony. Ufff. Wg strony na stacji były 4 rowery. zachodzę: stoi jeden zwykły i jeden tandem. po jeździe odstawiłem na tą samą stację. w g strony nadal są tam 4. To nadal nie jest szybki i niezawodny środek transportu w mieście.
  • 6
@totalski: Rowery nowe to jest jakość. W ostatnim sezonie dobry rower to jak trójka w lotka. Szansa jest i nawet czasem wpadnie, ale zazwyczaj i tak nic z tego. Co do terminali to miałem sytuacje, gdzie zwracałem rower, słyszałem piknięcie, terminal rejestrował zwrot, a rano dostawałem telefon w stylu: "Panie T, co Pan zrobił z rowerem, bo nie został zwrócony na noc, a przez to ma Pan milion długu na koncie."
Nie miałem nerwów na walkę z terminalami.


@pl-t: Żaden ze mnie informatyk, ale tak teraz analizuję, że terminal zawiesił się w momencie gdy potrzebował łączności z centralną bazą, zapewne by potwierdzić moje uprawnienia w systemie. Czyli winny jest moduł GPRS, czy czym tam one łączą się z centralą. Pewnie przechodzi w stan uśpienia i/lub wylogowuje z sieci. Tyle miast, tyle lat na rynku i nadal taki problem? Brawo #nextbike
@pl-t terminale były zużyte, teraz wymieniono na nowe. Ja korzystam często z bikerow i mam aplikację na telefon. Przez aplikację rower wypożyczamy w 10 sekund.