Wpis z mikrobloga

#telefony #android #ios #windowsphone
Jako, że WP umiera/umarł i moja lumia 735 powoli przestaje nadawać się do użytku codziennego, chciałbym zmienić system. Pytanie jakich wiele, ale osoby znające temat, proszę o dobrą radę. Czy lepiej kupić Huawei P10 czy iPhone 7? Chodzi mi konkretnie o wsparcie, stabilność i jakość urządzenia. Póki co na korzyść P10 przemawia bateria, dual sim i cena.
Pozdrawiam
  • 27
@uppss: Cholernie drogi. Z drugiej strony nie trzeba się martwić, że po roku nie będzie aktualizacji itd.
@dancap: Nie rozumiem.
@Beefy_Malibu_Doctor: Wiem. Przy 64GB wbudowanej, SD chyba nie potrzebne. Kilka GB na zdjęcia potrzebuję.
Jaki jest 2 letni flagowiec Huawei? P8? Dostaje nowego androida i działa płynnie, czy już o nim zapomnieli, bo za mało ramu etc.?
A aplikacje do nawigacji? Są jakieś darmowe, godne polecenia i porównywalne do
@uppss: SE jest za mały.
@tacky: Masz WP8.1 czy WP10? Na WP10 (potrzebowałem do selfie stick) nie dało się korzystać z nawigacji - samoczynnie się wyłączała, w większości przypadków zawodziła wyszukiwarka oraz bateria trzymała o 30-40% krócej. Wróciłem do WP8.1 z którego wcześniej byłem zadowolony. Po kilku miesiącach następuje: przeglądarka lubi się przycinać, źle pozycjonować strony, Messenger nie działa, Skype nie pokazuje prawidłowo powiadomień, możliwe że HERE już nie będzie
@tacky: Nie pamiętam, jak się teraz nazywa HERE na WP10, ale w owym czasie musiałem z tym zrobić kilka tys. km po Europie i można się było nieźle wkurzyć. Dlaczego nie chcesz skomentować selfie? Ten telefon ma dobrą przednią kamerkę. Jedziesz z dziewczyną na wakacje i kijek się przydaje.
@krysztal1: Musisz wiedzieć, że iOS jest jeszcze bardziej zamknięty niż WP/WM i np. do zgrania/wgrania czegokolwiek kabelkiem będziesz potrzebował iTunes. O wymianie danych przez BT też zapomnij. I jeszcze słynny brak gniazda jack w iP7 (jeżeli korzystasz). I również nie zapomnij nosić ze sobą przynajmniej kabelka Lightning, bo w razie potrzeby choćby podładowania może być problem z dostępnością ładowarek.