Wpis z mikrobloga

#rzeszow ul. Grottgera po stronie Domu Handlowego Pionier obowiązuje zakaz zatrzymywania się i postoju (nie dotyczy chodnika).
Wymalowano teraz miejsca parkingowe w taki sposób, że część samochodu parkuje równolegle na chodniku, a dwa koła na jezdni.
Czy to nie są sprzeczności?
Z jednej strony zakaz, który nie dotyczy chodnika, a z drugiej tak namalowane miejsca, że część samochodu zajmuje jezdnię?
Wcześniej, zanim wymalowano miejsca oznaczone wszyscy parkowali tam wyłącznie na chodniku (zostawało 1,5 m).

#prawojazdy
#motoryzacja
  • 15
@rraaddeekk nie mam pod ręką rozporządzenia, ale chyba kategoria znaku ma znaczenie w takiej sytuacji. Choć głowy nie dam. oczywiście, sprzeczności być nie powinno. Tylko jeśli już jest, to nie można traktować wg uznania czy jakby wcale nie było.
@rraaddeekk: @Dzyszla: Rzeszów ma parę takich dziwnych miejsc, chodź by krzyżówki na Dąbrowskiego gdzie mając zielone nie trzeba przepuszczać tych z naprzeciwka, kiedyś ktoś pojedzie do innego miasta i z przyzwyczajenia się zdziwi :)
@Dzyszla: o tym nie pomyślałem, nie jestem zawodowym kierowca ale nie spotkałem się wcześniej z sytuacją, żeby przy znaku S-1 nie trzeba było przepuścić tych z naprzeciwka.
@rraaddeekk z definicji: P-19 linia wyznaczająca pas postojowy: wyznacza pas przeznaczony na postój pojazdów wzdłuż krawędzi jezdni lub oddzielna od niej zatokę postojową
Nie ma znaczenia co masz pod kołami. P19 wydziela miejsce parkingowe. Proste?