Wpis z mikrobloga

Stosuje ktoś olej MCT ? Jestem na #keto od 2 tygodni, zakupiłem ten olej i mam parę pytań co do stosowania, przez dwa dni stosowałem 10g teraz zamierzam podnieść dawkę do 20g dziennie, czy to już będzie optymalna ilość czy jeszcze ją zwiększyć za parę dni (w ciągu dnia zjadam jeszcze ok. 20g oleju kokosowego) ? Ten Olej można łączyć z innymi potrawami lub napojami ? Przykładowo czy można go wypić dolewając do kawy czy herbaty rano do śniadania ?
#dieta #mirkokosy #mikrokoksy
  • 7
  • Odpowiedz
@eMAGieIKa44: ja stosuje juz od dluzszego czasu, prawie codziennie, glownie z BP kawa, dodaje glownie duza lyzke, czasami tez dodaje do salatek. Od pewnego czasu tez posiadam MCT olej w proszku i dodaje go do koktaji (smoothies).

Swietnie pasuje do salatek, z innymi napojami mozna laczyc o ile je bedziesz blednowal inaczej bedziesz mial plame oleju w napoju. Sa tez dostpene juz MCT oleje z emusifikowane, ktore mozesz nawet dodac
  • Odpowiedz
@eMAGieIKa44: nie bedzie bo bedziesz mial po prostu plame na oleju w kawie, do tego najelpiej taka kawa smakuje z maslem. wlanie kawy do blendera i dodanie dwoch skladnikow to extra 10 sekund.
  • Odpowiedz
@arkagham: jezeli MCT olej jest w plynie to jest to czysty zazwyczaj C8 wiec duzego przetworzenia tam nie ma. Jednak jesli pytasz o proszek to juz jest inna historia bo wskladzie jest MCT, SOluble Corn Flour, Sodium Caseinate, Sunflower Lecthins, Silicon Dioxide - ale tak to juz jest jak sie chce olej w proszku ;) duzo ludzi twierdzi, ze nie ma problemow jelitowych lub zoladkowych kiedy uzywaja MCT w proszku,
  • Odpowiedz