Wpis z mikrobloga

Witam mireczki z #kodi, #tvbox . Mam kłopot z odtwarzaniem filmów z NASa.

TLTR: Wersja 17. Na tvboxie A95x King (1GB ram i 8GB rom) podczas odtwarzania rozjeżdża się dźwięk z obrazem. Czy jest wtyczka, która pilnowałaby synchronizacji lub jakaś opcja w menu? Albo coś podobnego do Libreelec?

Ale po kolei. Kupiłem "Lucky bag for digital tv box" w ostatniej akcji gearbest. Dostałem Nexbox A95x King. Procek niestety Rockchip RK3229. Szału nie ma i nie oczekuję, ale dobrze by było, żeby chociaż dobrze odtwarzało.

Po uruchomieniu boxa wywaliłem wszystko czego nie używam. Czyli wszelkie netflixy, facebooki i jakieś dziwne programy do oglądania tv na żywo, które i tak nie działają w Polsce. Włączyłem kodi, z 10 min aktualizował chyba z milion wtyczek w tym wszystkie języki. Kodi był w wersji 16, pierwszy test: miałem dokończyć ok 30 min filmu (ok 2,5 GB ważył) - oglądałem i co jakieś 5-7 min głos przeskakiwał trochę. Kilka razy i znowu po tych kilku minutach powtórka. Oprócz tego przeskakiwania głosu co kilka minut nic złego powiedzieć nie mogę. Płynnie odtwarzało.

Ale wolę jednak całkiem płynnie bez przeskoków to wywaliłem wersję 16 i zainstalowałem ze sklepu 17 (za drugim razem z kodi.tv) i jest jeszcze gorzej. Niby po menu działa zdecydowanie lepiej ale podczas odtwarzania nawet serialu ~500 MB potrafi się rozsynchronizować dźwięk z obrazem. Wygląda to tak: idzie normalnie i nagle lekko zwalnia obraz ale dźwięk idzie dalej czego efektem jest wyprzedzający dźwięk przed obrazem. To wyłączam odcinek, uruchamiam ponownie i znowu idzie kilka minut albo kilkanaście. Po wyłączeniu akceleracji sprzętowej to jakby rzadziej to występowało ale czasem przy przewijaniu potrafi się rozjechać.

Uprzedzając pytania. Odtwarzam przez wifi, może nie jest jakieś superszybkie ale odtwarzając przez laptopa wszystko śmiga elegancko. Poza tym próbowałem z dysku usb odtwarzać i to samo się dzieje. Wyłączyłem akcelerację sprzętową.

Mam nadzieję, że nie zbanujo i nie zlinczujo za tagi. To mój pierwszy wpis i jeszcze cannot into mirko.
  • 22
@mielcarz-eu: niewiele oglądam ale póki co to wszystkie mają taki problem. Z tymi kodekami to się średnio orientuję ale wczoraj plik mp4 i mkv tak odtwarzały się. Jak nie uda się opanować najnowszej wersji to przywrócę oryginalną. Jeszcze jakby dało się wywalić hurtem te języki to byłoby łatwiej. Chyba, że proponujesz czystą instalację 16?
No właśnie wiem, że mam 720p i nie wiem czemu :) taki box? A niby odtwarza 1080p
@mielcarz-eu: jak przywrócę boxa do ustawień fabrycznych to jest zainstalowanych bardzo dużo języków (i innych wtyczek, w tym exodus). Próbowałem je usuwać ręcznie ale strasznie długo to trwa :) Mogę też ściągnąć w kodi.tv wersję 16.1 i na czysto zainstalować. Może to będzie lepszym pomysłem.

To ciekawa sprawa z tą rozdzielczością ( ͡° ͜ʖ ͡°) łobuzy
@incredible_innocent: a ok :) spróbuję włączyć z innego playera. Dzięki za linka.
@swemi01: o którą opcję chodzi? ustawienia odtwarzacza > wideo > synchronizuj odtwarzanie z wyświetlaczem? czy synchronizowanie podczas odtwarzania? bo to drugie trzeba by było kilka razy podczas oglądania filmu korygować i byłoby to jeszcze bardziej denerwujące :)