Wpis z mikrobloga

#!$%@? mać.

Potrzebuję jakiegoś Mirka-magika od #laptopy, najlepiej z #warszawa. Mojemu różowemu ułamało się gniazdo słuchawkowe, więc zaoferowałem podmiankę z gniazdem mikrofonowym. Dodam, że chodzi o model Dell Vostro 3460. Po krótkiej walce udało się wylutować je i przylutować z powrotem.

Po złożeniu laptopa nie dzieje się nic... Nie świeci się żadna dioda, wiatraczek nie rusza, słowem kompletny trup. Zmierzyłem multimetrem napięcie na stykach od zasilania - jest przepisowe 20V. Tasiemka od przycisku wydaje się nienaruszona, przy jego naciskaniu coś tam się na tych stykach dzieje.

Czy to wszystko do kupy oznacza, że padła całkowicie płyta główna?

Pomocy!
  • 7
@QiQu laptopa rozłożyłem i ponownie złożyłem chyba z pięć razy z użyciem service manuala. To też nie jest pierwszy raz, kiedy go rozbierałem. Dodatkowo mam drugą parę oczu w postaci znajomego. Wydaje mi się, że jednak wszystko dobrze podłączyłem

Zresztą jeśli w tej chwili podłączone jest jedynie zasilanie i przycisk poprzez tasiemkę, to przynajmniej dioda od przycisku powinna mignąć, a wiatraczek od CPU zakręcić...
@jakup: mam v3460 i znam na pamięć. Wyjmij płytę (starczy sama cześć z cpu) i podepnij tylko zasilanie, wentylator + włącznik. Jak nie ruszy to masz problem ( ͡° ʖ̯ ͡°)