Wpis z mikrobloga

Czaicie, że jest 144 tom Pana Samochodzika? xD
Przecież to jakiś obłęd.
Choć niektóre z ponienackowych części mi się podobały, gdy byłem niemowlakiem (szczególnie Rubinowa Tiara), ale ja sobie odpuściłem dalsze części około numeru 40 (tak sprawdzam i ten "Wynalazek inżyniera rechnowskiego" chyba mnie tak odrzucił) a oni naprodukowali w 15 lat ponad 100 (!!!) części. kek. Ciekawe ile z nich się nadaje do czytania. Wnuk Badury pewnie walczy z dzieckiem gorącej Zosi i tego następcy Tomasza NN (chyba Paweł), tym razem w pływająco latającym Fordzie Fiesta.
BTW. Wróciłem sobie do oryginałów i jestem na Księdze strachów - prawie nic te książki się nie zestarzały. Dalej mają swój klimat, są świetnie napisane i tak przyjemne jak powrót do Harrego Pottera - człowiek znów czuje się dzieckiem.
#ksiazki #nienacki #pansamochodzik
g.....d - Czaicie, że jest 144 tom Pana Samochodzika? xD
Przecież to jakiś obłęd.
C...

źródło: comment_mbvLug0Yuk6YwdgUOOnbuTC0lLSdRqQr.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@gwynebleid: @gwynebleid:
Krzysztof Płatek, historyk sztuki, były stażysta w Ministerstwie Kultury i Sztuki, przebywa na Mazurach, pomagając swojej kuzynce Patrycji, dziennikarce "Przeglądu Tygodnia", w zbieraniu materiałów do przewodnika turystycznego. Przypadkowo dowiaduje się o okrutnej zbrodni sprzed ponad trzydziestu lat. W miejskim parku w Węgorzewie znaleziono wówczas ciało zamordowanego pensjonariusza Domu Pomocy Społecznej. Mordercy nigdy nie schwytano. Teraz okazuje się, że ślad prowadzi w jeszcze bardziej odległą przeszłość i
  • Odpowiedz
@gwynebleid: Nie Badury tylko Batury! To był Waldemar Batura! Ehh, odkopałem stary wątek. Czytałem kilka części tych nowszych, o przygodach Pawła Dańca już a nie Pana Tomasza. Wg mnie bardzo fajne książki. Oczywiście nie tak fajne jak pióra Nienackiego, ale trzymają poziom. Np. 'Klasztor w Zagórzu' albo 'Skrytka Tryzuba' mocno 3mają poziom.
  • Odpowiedz