Wpis z mikrobloga

Związkowy #protip na poniedziałek/wtorek vol. 5

Stójcie za sobą murem przy rodzinie/znajomych i nie róbcie "scen" przy innych.

Jeżeli macie sobie coś do przekazania i nie są to dobre słowa, to niech to będzie powiedziane sam na sam. Krytykowanie i dopiekanie sobie przy osobach trzecich delikatnie mówiąc, nie jest dobre dla związku. A i te osoby trzecie raczej nie chcą tego słuchać i czują niezłą żenadę musząc uczestniczyć w roztrząsaniu Waszych trudnych prywatnych spraw. Szczególnie, że rzadko udaje się uniknąć wielkiej dramy i zepsucia atmosfery na spotkaniu.

Ważne jest także, by wspierać słowem i czynem partnera w sytuacji gdy ona/on jest krytykowany bezpodstawnie przez rodzinę czy znajomych. Bo oczywiście można wysłuchać i przyjąć uwagi niepochlebne, ale nie może być tak, że np. decyzja o tym gdzie spędzacie pierwszy dzień świąt czy jak urządzacie Wasze wesele jest wymuszana szantażem czy groźbami przez innych. Tak samo nie można sobie pozwolić na podważanie czy wyśmiewanie podjętych decyzji zawodowych, innych "życiowych" czy np. tego, w jaki sposób chcecie wychowywać swoje dzieci. Wysłuchać argumentów i podyskutować tak, ale wara innym od Waszego życia i wpływania na to jak macie je przeżyć.

#zwiazki #rozowepaski #niebieskiepaski #protipyrozowej
  • 5
  • Odpowiedz
@ip_woman: Dlatego dobre miejsce zamieszkania to co najmniej 500km od teściów ;]. I najlepiej, żeby jeszcze nie było zasięgu gsm i trzeba było iść z pół km do miejsca gdzie będzie zasięg xD.
  • Odpowiedz
@ip_woman: jak #!$%@? są takie rzeczy miałem okazję zaobserwować samodzielnie. Moja matka jest zdalnie sterowana całe życie, bo dziadkowie mieszkają na sąsiednim osiedlu. Matka ojca próbowała ustawiać życie małżeńskie jego 2 braciom, jeden z nich się rozwiódł. Znajomi jak mają jakieś spory to bardzo często proszą mnie o arbitraż, co stawia mnie w super niekomfortowej sytuacji.
  • Odpowiedz
@ip_woman: Bardzo dobry #protip. Jak spotykam kobietę która nie stoi i nie chce stać za mną murem, nie jest lojalna, wspierająca, tylko rywalizuje, obmawia nasze problemy z kimś innym zamiast ze mną, czy próbuje matkować, to nic z tego nie będzie. Żadna to partnerka. Nie wyobrażam sobie cenić wyżej kogokolwiek zamiast kogoś z kim mam zamiar żyć do końca, czy mieć dzieci. Żadna matka, ojciec, kolega, ktokolwiek nie może mieć
  • Odpowiedz