Wpis z mikrobloga

Mirki,

Chciałbym się nauczyć czegoś nowego. Padło na #programowanie. Jestem w stanie poświęcić temu codziennie 1-2h, ale moje umiejętności są bliskie zeru.
Jak zacząć, żeby się nie sparzyć? Z jakim językiem zacząć?
  • 8
@Onny: ja tam zawsze radzę PHP, ale to może być JS, albo JAVA. Pytanie jest takie, czy chcesz zrealizować jakiś cel, czy tylko zobaczyć jak działają metody, klasy i cieszyć się swoją pierwszą pętlą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zolwixx: coś co na początek da mi dosyć uniwersalną wiedzę, bo jestem zielony. Później zdecyduję w jakim kierunku iść. Wydaje mi się, że to rozsądne rozwiązanie, ale jeśli się mylę to mnie skorygujcie ;)
@Onny: Co Cię dokładnie do tego popchnęło? Lubisz tworzyć, chcesz zarabiać bejmy, jesteś ciekaw jak działają strony internetowe, aplikacje desktopowe? Co byś chciał dokładniej robić? Zarządzać logiką aplikacji, tworzyć jakieś nie wiem, rejestracje użytkowników, zrobić drugi wykop, czy może coś bardziej w stronę grafiki czyli np. szatę graficzną jakiejś strony? albo może jakieś boty albo programy użytkowe?

Teraz ciężko coś doradzić bo to jest zależne od kierunku. Jeśli chciałbyś robić backend