Wpis z mikrobloga

Pomocy wróciłem z pracy chce włączyć laptopa i nic. Podłączony do zasilania / po włożeniu baterii delikatnie pali się dioda power i to wszystko. Po naciśnięciu brak reakcji, Wiatrak nie rusza, doda jak świeci tak świeci. Normalnie po podłączeniu do pradu nie powinna świecić dopiero po włączeniu. Co to może być? Laptop nigdy nie otwierany...

HP 450 g3 #pomocy #sprzet #komputery #hardware #naprawalaptopow #laptopy #informatyka @naprawalaptopow
Pobierz cebula12klocuch13 - Pomocy wróciłem z pracy chce włączyć laptopa i nic. Podłączony do...
źródło: comment_A0DiRom1AqRnizpo4KsXIRNorQGbhmBq.jpg
  • 32
@cebula12klocuch13:

http://support.hp.com/pl-pl/document/c02065481#AbT0
"Skorzystaj z niniejszego dokumentu, jeśli kontrolki LED świecą, informując o dostarczanym zasilaniu, słychać dźwięk wentylatora lub obracanie się dysku twardego, ale na wyświetlaczu LCD nie są wyświetlane żadne kolory, obrazy ani tekst."

"Jeśli po włączeniu komputera nie słychać żadnych dźwięków, nie korzystaj z niniejszego dokumentu. Sprawdź, czy nie wystąpił inny problem, taki jak poluzowanie chipu pamięci RAM lub odłączenie dysku twardego."
@Luks_x: probowalem przytrzymywac 20 sec bez baterii i ac i nic.
Tylko u mnie tak naprawde problem nie jest taki ze sie nie wlacza, tylko juz to, ze po wlozeniu baterii czy podpieciu ac dioda POWER zapala sie delikatnie, a nie powinna. Jakby jakies anomale zasilania, oby tylko nie plyta glowna albo jakies zwarcie. Moze jakas sekcja zasilania? Nikt nie kojarzy takiego zachowania?
@naprawalaptopow ? ( ͡° ʖ̯ ͡
Odłączyłem przed chwilą dyski (SSD i M2 i pamięć RAM) bardziej szukając szczęścia niż jakimś pomysłem, ale zauważyłem dziwną rzecz mianowicie po podłączeniu AC chwile dioda power się nie paliła, po chwili zaczęła ona rozświetlać się coraz bardziej migając w rytm takiego cichego szybkiego piszczenia - jakby jakiś.. kondensator (?). Czy takie coś Wam coś może zasugeruje - czy takie objawy można wiązać z sekcją zasilania, czy w tego typu laptopie są
@cebula12klocuch13: Bardzo możliwe, że to piszczenie ciche to cewki które piszczały już wcześniej, ale tego nie słuchałeś bo lap stał odwrotnie i zagłuszane było przez obudowę i wentylator.
Cewki mogą piszczeć i nic się nie dzieje.