Wpis z mikrobloga

@biczek: Bardzo dobrze wspominam tą firmę, ale dużo zależy od zespołu do którego trafisz (jak wszędzie) co przede wszystkim wpływa na atmosferę w pracy.
Duże szanse na to, że będziesz mieć doczynienia z systemami legacy - albo bezpośrednio, albo jako aplikacja z którą się łączycie. Ta firma powstawała w latach 70' i niektóre programy z tych czasów pochodzą.

Generalnie jest to korporacja, z typowymi dla korporacji wadami: wysoką piramidą zarządzania, pół-rocznymi ocenami, raportami czasu pracy, "celami i wartościami" które nic nie znaczą. Często trafisz na jakieś głupie odgórne zarządzenia jak "code coverage ma dążyć do 100%" , "scram jest uniwersalny", nie mówiąc już o uciążliwej polityce bezpieczeństwa lub współpracy z HP. Nie masz co liczyć na to, że twój kod szybko trafi na produkcję. Procedury certyfikowania i wymagania odnośnie relasu są uciążliwe, ale trzeba przyznać, że dość skuteczne.
Codziennie będziesz otrzymywać jakąś absurdalną ilość maili, które cię nie obchodzą. Chyba nigdzie indziej nie widziałem firmy która tak bardzo do serca wzięła sobie zasadę "dodaj wszystkich do CC, odpowiedzialność lepiej się rozmyje".
W większych zespołach możesz nie mieć własnego biurka a bawić się w "flex" (przychodzisz rano i znajdujesz
  • Odpowiedz
@matips: Ja na admina, więc mało co mnie obchodzi kodzenie, a zaproponowali 1k + vat za dniówkę na b2b, więc w zupełności wystarczająco.
  • Odpowiedz
@biczek: ja pracuje i jest okej. Wiadomo, wszystko zalezy od projektu. Sa "prawie trupy" gdzie tylko utrzymuje sie stary produkt i swieze projekty. Dla mnie plusem jest bliskosc luxmedu, mozna w trakcie pracy wyskoczyc ;p
  • Odpowiedz
@biczek W zasadzie kolega @matips wszystko dobrze opisał i zgadzam się z wiekszością.

Nie ma czegos takiego jak 'admin' w Sabre. Wyzsze srodowiska sa outsourcowane do HP w calosci, srodowisko testowe stricte zwiazane z infrastruktora i OSem jest obslugiwane przez 2 ludzi + manager.

Zrob sobie lepiej dobry research w co Cie chcą #!$%@?ć ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@rskk: To teraz mam kiełbie we łbie. Jedni mówią że nie zatrudniają bezpośrednio, Ty mówisz że nie chciałbyś pracować bezpośrednio ;/

No trudno spróbuje.
  • Odpowiedz
@biczek: Też słyszałem, że raczej niechętnie zatrudniają bezpośrednio na B2B, wolą mieć pośrednika. Czasami jednak tak robią i skoro zaproponowali ci kontrakt to nie ma w tym nic podejrzanego.

Bez problemu zatrudniają na UoP, o tym chyba @rskk jako pracy bezpośredniej.
  • Odpowiedz