Wpis z mikrobloga

#oswiadczenie #polska #polityka #reprezentacja #ateizm

1) Nie uważam Jana Pawła II za autorytet.
2) Nie popieram PiSu.
3) Nie kibicuję reprezentacji Polski seniorów w piłce nożnej.
4) Nie uznaję bohaterstwa Żołnierzy wyklętych.
5) Nie uznaję Powstania Warszawskiego jako inicjatywy pozytywnej w naszej historii.
6) Jako ateista nie mam żadnego respektu wobec Kościoła.

Czy to mnie eliminuje z bycia Polakiem?

  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jakby nie patrzeć odmiennymi od większości poglądami uważam za niestosowne


@Kiszka_94: Jeśli chodzi o punkty związane z kościołem - wystarczy wprowadzić podatek na kościół i ta "większość" zacznie sukcesywnie topnieć. Taka ta wasza wiara.
  • Odpowiedz
@Kid_A: Nie, antyklerykalizm jest, gdy w swych poglądach jesteś agresywny. Czemu miałby czuć respekt nie będąc katolikiem? Dla mnie również ta instultytucja jest neutralna (poza tym uważam, iż pieniądze podatników powinny być sprawiedliwie dzielone, bez specjalnych przywilejów).
  • Odpowiedz
i nie jest prawem mniejszości zajmowanie przestrzeni publicznej swoimi poglądami


@Kiszka_94: to już nawet w gimnazjum uczą o pluralizmie, no chyba że to dopiero przed tobą, to sorry.
  • Odpowiedz
Miło Ci teraz?


@Kiszka_94: Nie masz wpływu na moje samopoczucie, anonku. To raz, a dwa - sticks and stones may break my bones, but words will never break me. Trzy - jesteś przeczulony na punkcie wiary, więc zgaduję, że jesteś katolikiem i uwielbiasz art. 196. KK oraz art. 212. KK. Ateistą jestem, miło mi poznać.
  • Odpowiedz
@Kid_A: Ale on nie pisał o braku szacunku w ogóle, a o "braku respektu".
Polecam zapoznać się ze słowem "respekt". Za słownikiem PWN: «szacunek w stosunku do jakiejś osoby połączony z onieśmieleniem, czasem też z lękiem».
http://sjp.pwn.pl/sjp/respekt;2574080
Najwyraźniej zabrakło wspomnianego onieśmielenia oraz lęku. No wybacz, ale trudno wymagać od zadeklarowanego ateisty @rbk17 żeby się kajał plackiem przed przedstawicielami neutralnej mu instytucji. Mam nadzieję, że pomogłem rozwiać wątpliwości.

  • Odpowiedz
@Nagor: Powtórzę to, co nakreśliłem wyżej:
Polecam zapoznać się ze słowem "respekt". Za słownikiem PWN: «szacunek w stosunku do jakiejś osoby połączony z onieśmieleniem, czasem też z lękiem».
http://sjp.pwn.pl/sjp/respekt;2574080
Najwyraźniej zabrakło wspomnianego onieśmielenia oraz lęku. No wybacz, ale trudno wymagać od zadeklarowanego ateisty @rbk17 żeby się kajał plackiem przed przedstawicielami neutralnej mu instytucji. Mam nadzieję, że pomogłem rozwiać wątpliwości.
  • Odpowiedz
dlatego podkreśliłem seniorów, do innych piłkarzy czy sportów nic nie mam.


@rbk17: A to nie zrozumiałem. Potraktowałem niekibicowanie jako opcję defaultową.
  • Odpowiedz