Wpis z mikrobloga

#oswiadczenie #polska #polityka #reprezentacja #ateizm

1) Nie uważam Jana Pawła II za autorytet.
2) Nie popieram PiSu.
3) Nie kibicuję reprezentacji Polski seniorów w piłce nożnej.
4) Nie uznaję bohaterstwa Żołnierzy wyklętych.
5) Nie uznaję Powstania Warszawskiego jako inicjatywy pozytywnej w naszej historii.
6) Jako ateista nie mam żadnego respektu wobec Kościoła.

Czy to mnie eliminuje z bycia Polakiem?

  • 42
  • Odpowiedz
@rbk17: @hotas: może, nie powiedziałem, że określa. po prostu nadmierne epatowanie swoimi jakby nie patrzeć odmiennymi od większości poglądami uważam za niestosowne. to może razić wiele osób, a jest całkowicie niepotrzebne. trochę tak jak parady gejów w Rosji - nie mają żadnych szans na zmianę prawa, społeczeństwo nie chce zmiany prawa, a oni mimo to wychodzą na ulicę i epatują swoim seksualizmem w przestrzeni publicznej.
  • Odpowiedz
to antylkerykalizm, nie ateizm


@Kid_A: może źle się wyraziłem - nie interesuje mnie strona duchowa tej organizacji, do księży mówię "proszę pana" i póki co żaden się nie pultał. Luźno o tym rozmawiam ale jak kto zacznie być nachalnym we wciskaniu mi Jezusa do serca to chyba mam prawo się zdenerwować?
  • Odpowiedz
nie interesuje mnie strona duchowa tej organizacji, do księży mówię "proszę pana" i póki co żaden się nie pultał. Luźno o tym rozmawiam ale jak kto zacznie być nachalnym we wciskaniu mi Jezusa do serca to chyba mam prawo się zdenerwować?


@rbk17: to dalej nie jest ateizm
  • Odpowiedz
@kolak68: mylisz kolego pewne rzeczy. jest różnica między bezwględnością środowisk naukowych, które często nie dopuszczają świeżych odkryć (co ma swoje powody nie tylko biznesowe) z nie dopuszczaniem do forsowania swojego światopoglądu. jak dla mnie, to ktoś może uważać korzystanie z narkotyków za sposób na szczęśliwe życie - nic mi do tego - ale kiedy wychodzi na ulicę i mówi to otwarcie, powodując, że moje dziecko zechce wziąć narkotyki - to
  • Odpowiedz
@Kiszka_94: Dokładnie! Ja też strasznie się zżymam jak widzę osobę leworęczną podpisującą się, uwaga w przestrzeni publicznej, ułomną lewą ręką. Wszyscy powinni podpisywać się tak samo, przynajmniej w obliczu innych ludzi, bo w domu to niech sobie robią co chcą.
  • Odpowiedz