Wpis z mikrobloga

Programujące Miraski, to już jutro! Pierwszy (i nie ostatni ( ͡° ͜ʖ ͡°)) CodeMeeting w #rst we #wroclaw!
Tematyka pierwszego spotkania to Node.js

Zapraszam, bo sam będę jednym z prelegentów i opowiem jak łatwo przenieść się z synchronicznego języka na asynchroniczny (w konkretnym przykładzie z #php na #nodejs).
Inne poruszone tematy to m.in.:
Promises i async/await - czy będą standardem i czy to w ogóle dobra droga?
Skalowanie dużych aplikacji w Node.js za pomocą cluster.js
Moduły w NPM - czyli duża aplikacja stawiana jednym poleceniem

Podczas spotkania będziecie mogli skosztować pysznych i zdrowych przekąsek oraz podyskutować z developerami RST na interesujące Was tematy. Dodatkowo firma przygotowała dwa zestawy upominków dla najaktywniejszych słuchaczy - warto!

29.03.2017, 17:30, RST Meethub, ul. Racławicka 2-4 Wrocław
Wstęp wolny!

#szkolenia #meeting #javascript #nodejs #programowanie #zadarmo #php #codemeeting
vegat - Programujące Miraski, to już jutro! Pierwszy (i nie ostatni ( ͡° ͜ʖ ͡°)) Code...

źródło: comment_YChzAx0FxNc0H2w64qZNIsFJtZ9xxwb9.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@Jurigag: Gdybyś pisał o samym Node to jeszcze bym przyznał rację, ale z TypeScriptem to jest zdecydowanie bliżej enterprise. Mógłbym Ci to długo tłumaczyć ale zwykle programiści PHP to ignoranci, fanboje Symfony itp itd. Mógłbym nawet opisać jak w sporej wielkości serwisie przepisanie kilku modułów z PHP na usługi oparte na Node spowodowało przyspieszenie aplikacji o rząd wielkości (interpreterem był php7 więc ten niby "najszybszy"). Mógłbym pisać o statycznym typecheckingu który
  • Odpowiedz
Mógłbym nawet opisać jak w sporej wielkości serwisie przepisanie kilku modułów z PHP na usługi oparte na Node spowodowało przyspieszenie


@larvaexotech: nigdzie nie mówiłem nic o prędkości, pisałem tylko o rzeźbieniu w gównie, bo tym jest pisanie w js, nawet z typscriptem
  • Odpowiedz
@Jurigag: Kiedyś podobnie myślałem do Ciebie. 3 lata temu również byłem zakochany w PHP a na słowo "JavaScript" myślałem sobie "jak w tym gównie można niby backend napisać", a dziś nie wyobrażam sobie pisania w PHP, totalnie anty-kreatywny język który w runtime kuleje. No ale po co rozwijać swoje możliwości i samemu sprawdzić technologie, lepiej twierdzić że Node to rzeźbienie w gównie i trzymać się PHP którego programiści zarabiają najmniejsze pieniądze
  • Odpowiedz
@Jurigag: @larvaexotech: Zacny shitstorm, Panowie :) Trochę taki jest też cel tej prezentacji. Jestem już kilkuletnim devem PHP i niejedną usługę postawiłem w Node i w PHP - są sytuacje, kiedy Node wykasza PHP (i mówię to naprawdę lubiąc PHP), są też problemy, których rozwiązywanie w Node.js okazuje się o wiele trudniejsze niż w PHP. Zapraszam do Wro na prezkę, możemy się wymienić opiniami i poszitstormować na żywo :)

@
  • Odpowiedz
@larvaexotech jakie to ogromne możliwości daje TS? Bo z tego co ogarniam (a trochę w tym napisałem) to tylko superset dokładający build-step type checking. Same ficzersy ES6/ES7 możesz mieć bez TSa. Swoją drogą ciekaw jestem czemu tak go wychwalasz, dla mnie bardziej to upierdliwe niż pomocne...

@vegat Promisy standardem: ECMA Promises natomiast async/await jest już jako proposal do ES7 klik
  • Odpowiedz
@nappy: Mam za sobą kilka dużych projektów (backendowych) na ES6 oraz na TS i szczerze to teraz nie chciałbym nawet hello world pisać bez TypeScripta. To nie jest tylko build time type checking, to spójna całość która pozwala Ci stworzyć dobry kod wliczajć w to featuresy lepsze featuresy OOP, type checking, typy generyczne. Na początku faktycznie potrafi być to upierdliwe ale ten czas zwraca się z nawiązką z każdym kolejnym dniem
  • Odpowiedz
@vegat tak tylko, że mam dokładnie tysiąc kilometrów do Wrocławia w jedną stronę, a tematu bym posłuchał. Daj znać gdyby się udało nagrać i była by możliwość udostępnić. Powodzenia jutro.
  • Odpowiedz