Wpis z mikrobloga

  • 2
A robią takie kursy? Jeśli tak to warto. Ja od 2 miesięcy nie mogę znaleźć nikogo do pracy kto by potrafił obchodzić się ze spawarką.
  • Odpowiedz
@Docx: w przypadku spawania, to nie teoria, a praktyka czyni kogoś specjalistę. W teorii zrozumienie dokumentacji technicznej można przerobić w godzinę, praktyka wygląda zgoła inaczej

@malox: a kursy dla świeżaka który chce pracować, to nie zrobisz?
  • Odpowiedz
@Docx: Powiem Ci że i tak te kursy nic nie dadzą. Byłem okazjonalnie na takim kursie spawając już od paru lat wcześniej i w sumie wszystko co było na tym kursie da się wyczytać w Internecie albo samemu wypraktykować. Sama obsługa spawarki wymaga raczej niewielkie wiedzy. O wiele bardziej interesujące jest to, że musisz się nauczyć obrabiać kable i przygotowywać to wszystko do spawania - bo samo spawanie sprowadza się do
  • Odpowiedz
dużej ilości pracy w tym zawodzie nie ma


@brokenik: lol. Biorą każdego kto nie ma dwóch lewych rąk i ma blade pojęcie w temacie sieci, opłacają kurs, reszty uczą w pracy. Roboty jest od #!$%@?.
  • Odpowiedz
@3mielu: To jestem ciekaw gdzie. Orange do takich prac zatrudnia Ukraińców którym płaci grosze. Ostatnia praca jaką miałem była jako podwykonawca dla m.in. 3S dla Mercedes Polska - cena za spaw 15zł. ok. 100 spawów - 1500zł netto - tak więc nie są to jakieś duże pieniądze.
  • Odpowiedz
@brokenik: Śląsk. Podwykonawców właśnie dla Orange jest jak mrówków. Płaca tak jak mówisz gówniana, ale ja mówię że robota jest, a nie że dobrze płatna :D
  • Odpowiedz
Ja od 2 miesięcy nie mogę znaleźć nikogo do pracy kto by potrafił obchodzić się ze spawarką.


@malox: może za mało płacisz?( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz