Wpis z mikrobloga

@Mnemozyna: Na Portgues nie byłem, ale bardzo dużo zależy od tego czego oczekujesz. Oba wymienione szlaki są relatywnie zatłoczone w porównaniu do innych. Dostępność albergue mocno zależy od tego kiedy zamierzasz schodzić na nocleg, czy jesteś sama, czy w grupie i jak dużą różnicę robi Ci cena. Wydatki zależą od punktu poprzedniego i tego jak bardzo zamierzasz oszczędzać.
@Dralax, a którą trasę robiłeś? Słyszałam, że Portugues ma niewiele albergue, bo to stosunkowo nowa trasa i dlatego trzeba tam wcześnie schodzić na noclegi - stąd moje wątpliwości, czy to dobry wybór.
@Mnemozyna: ja polecam Norte i Primitivo (zaczyna się jako Norte, a później można przejść na Primitivo). Albergue na trasie są małe i może być walka o miejsce chociaż bardzo mało ludzi tam chodzi. Ja byłem poza sezonem i zawsze było wolne miejsce.
@Mnemozyna: od Gijon, Norte→Primitivo, sierpień. Na nocleg schodziłem zwykle koło 18 (aka straszliwie późno) i często było ciężko ze znalezieniem miejsca, ale zawsze jakoś się udawało.

Norte samo w sobie tak średnio polecam: jest bardzo ładnie, ale momentami idzie się większość dnia po asfalcie.
Cześć możecie mi powiedzieć czy w tych schroniskach można wziąć prysznic za darmo albo zapłacić tylko za prysznic ?Bo spać planuje w namiocie .Wybrałem Camino Francés

@olszus:
@smalczyk1: dobre pytanie. Niestety nie wiem. Spałem kilka razy pod namiotem ale daleko od alberge. Na Norte myślę że zgodziliby się na prysznic w wielu przypadkach za darmo bo jest mało ludzi.