Wpis z mikrobloga

Ponawiam pytanie dodając tag #audioboners, może teraz ktoś odpowie.

Mam słuchawki Creative Aurvana Live! i po ośmiu latach dzielnej służby po prostu się rozpadają, nadal jednak grają dobrze. Szukam czegoś półkę wyżej. Zachęcony opiniami kupiłem Takstary HD6000, które niby w swojej kategorii cenowej są objawieniem, ale prócz fajniejszego basu grają moim zdaniem ciut słabiej - nie mają tak szerokiej sceny jak CALe i ogólnie mało oddechu mają. Warto czekać aż się wygrzeją (o ile nie jest to audiofilska fanaberia), czy po prostu szukać czegoś innego? Cena powiedzmy do 400 zł, ale jeśli trzeba to jestem w stanie trochę dorzucić. Zależy mi przede wszystkim na dobrej, głębokiej scenie i selektywności, słuchawki typu 'wincyj basu sebastianie' odpadają. #sluchawki #audio
  • 11
@CoreInside: @EugeniuszGeniusz: tu rozchodzi się o samą charakterystykę słuchawek czy źródła, które kastruje sygnał? Jestem zwykłym słuchaczem, który po prostu oczekuje czegoś więcej, bez zabawy w górne środki wysokiego dołu i aksamitno-czekoladowe charakterystyki środkowego basu. Serio CALe to koniec możliwości w moim przypadku?(,) Pamiętam słuchawki znajomego - nie mam pojęcia jakie - ale grało to na jakimś iPodzie o niebo lepiej od CALi na tym samym