Wpis z mikrobloga

Śmieszą mnie ludzie, którzy twierdzą, że z Hitlerem można było coś ugrać. Który już w Mein Kampf zapowiadał lebensraum na wschodzie, a plany likwidacji Polski nie powstały w dniu rozpoczęcia wojny... wkurzają mnie za to ci mający komunistyczne poglądy, mimo tego, ile Polska ze strony komunistów wycierpiała. ZSRR nie dość, że pozabierało większość sprzętu i przemysłu z ziem poniemieckich, to jeszcze kazało sobie płacić kasę z reparacji, za pomoc w odzyskaniu tych ziem, a z ziem zabranych ni #!$%@? nie dostaliśmy nic. Wywoziło ludzi ot tak, na Syberię, zamykało, a tu wciąż plują na żołnierzy i ludzi, którzy chcieli z nimi walczyć. Rozumiem, że na wojnie straciliśmy większość inteligencji, ale że tyle zostało głupków i #!$%@?ów, którzy gorliwie służyli ruskim, to już zrozumieć nie mogę. I tak dziwne, że kraj tak targany wojnami, zdradami i #!$%@?ństwem potrafił podźwignąć się, nawet bez pomocy zachodu, a tym bardziej wschodu. Za to cenię Polskę i Polaków, nigdy nie się nie poddajemy, a że nie brakuje gnoi, co zrobić. Olać i dalej budować swój kraj.

#niepopularnaopinia #historia #gorzkiezale
  • 11
@Asterling: Chyba znamy inną historię...
Pierwsza rzecz, granice w Locarno z Polską nie uzyskały międzynarodowych gwarancji, tak jak z Francją czy Belgią, co już stwarzało Niemcom okazję do ich rewizji. Antypolskość była chyba jedyną platformą porozumienia dla wszystkich partii niemieckich, nawet konserwatystów. Po Rapallo kanclerz Niemiec Wirth stwierdził, że Polskę trzeba wykończyć. Nazywano Polskę państwem sezonowym, a Pomorze korytarzem, by wskazywać na nienaturalność przynależności Pomorza do Polski. A to, że Hitler
@sinusik: Każdy ma prawo do własnego zdania. Nigdy się nie dowiesz na 100% czy można było. Można powiedzieć, że mogliśmy zrzec się opieki nad Wolnym Miastem, ale kto wie czy za rok by Niemcy czegoś nie wymyślili nowego? Nie dowiemy się tego bo czasu nie cofniemy. Ja uważam, że prawdopodobne było iście z Niemcami na wschód. Oczywiście cieszy mnie droga, która wybraliśmy. Dostaliśmy od wszystkich i zostaliśmy zrujnowani, ale nie byliśmy
@Ragnarokk sojusz 3 Rzeszy z ZSRR to była to konieczność. Hitler bał się ataku Francji i Wielkiej Brytanii z zachodu, więc postanowił zabezpieczyć się przynajmniej od wschodu. Poza tym była to zagrywka mająca opóźnić atak ZSRR na 3 Rzesze.