Wpis z mikrobloga

@vesterr: ja ich jak nie dzielę na mniejsze enklawy mimo świadomości różnic politycznych i geograficznych.
Podobnie jak Polska przed 1918 rokiem mimo ogromnych różnic widocznych do teraz nie powinna być postrzegana jako osobne enklawy w zależności od zaborcy. Naród to Naród.

@vesterr: Rożawa jest częścią Kurdystanu. To słowo znaczy po kurd. zachód. adekwatnie pozostałe części Kurdystanu nazywają się: w Tur. Bakur, Irak - Bashur i Rożelat w Iranie.

@Martwiak: linka do artykułu z którego pochodzi mapka czemu nie dałeś? Opis sytuacji podany przez Repetowicza nie pasowałby do podpisu?

@kochamcieKK2, @JanLaguna, @Lewako-Prawak, @Bigby, @bilas, @Zuben, @vesterr, @thebitterend, @siopkus
http://www.defence24.pl/567639,kurdyjsko-amerykanski-desant-w-syrii-szturm-na-kluczowa-tame-analiza#.WNUpHzTnwcI.facebook
w artykule nie pada stwierdzenie,
@Abu_Hajar_ibn_Zbigniew: Ja właśnie nie wiem co dokładnie autor(Repetowicz) miał na myśli, bo tekst jest wewnętrznie sprzeczny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Powietrzno-wodny desant Syryjskich Sił Demokratycznych (SDF), wspartych logistycznie przez siły amerykańskie, na tyły Państwa Islamskiego w celu zdobycia kluczowej strategicznie tamy w Tabqah to dotychczas najbardziej brawurowa operacja w wojnie z Daesh. Sukces tej akcji otwiera SDF drogę na Raqqę i jeszcze bardziej zacieśnia współpracę tej koalicji
@Abu_Hajar_ibn_Zbigniew: Co do desantu to zgadzam się, że to był sukces. Zresztą sam takie posunięcie proponowałem. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie podoba mi się natomiast to, że nikt nie mówi wprost o tym co się dzieje z tamą - na Twitterze ciągle jakieś fake newsy.