Wpis z mikrobloga

Co za idiotyzm. Jak policjant z bronia zapobieglby wjechaniem samochodem przez terroryste w tlum ludzi na chodniku? Poza tym pprzy parlamencie jest mnostwo policji z bronia palna (dlugolufowa) wiec gdyby dla terrorysty mialo to znaczenie czy policja ma bron czy nie, to zamach by sie dokonal gdzies na dalekiej prowincji.
  • Odpowiedz
@LibertyPrime: Ale weźcie nie przeistaczajcie faktów :/ o ile też mnie #!$%@?ą różnego rodzaju ograniczenia na broń itp, to o tyle w tym przypadku facet zaatakował miejsce, gdzie prawdopodobnie w obrębie 100 metrów, tej broni było dobrych kilkadziesiąt sztuk. Po prostu niektórym rzeczom nie da się zapobiec w tak prostolinijny sposób.
  • Odpowiedz
@Aeny: w UK są 2 typy policji. Krawężnicy porządkowi czyli tacy troche strażnicy miejscy tyle, że mają większe uprawnienia znacznie. No i jest do groma tajniaków chodzących normalnie z bronią.
  • Odpowiedz
@surlin: Anglia wcale nie jest taka pokojowa jak ci się wydaję - cała kultura chuligańska piłki stamtąd pochodzi choćby. W Anglii wcale nie ma takiego prawa i porządku jak ci się wydaje. BTW czego chciałeś tak poza tym tym postem dowieść ? Że odkryłeś Amerykę stwierdzeniem że wszędzie są #!$%@? ?
  • Odpowiedz
@Aeny: Życie to nie film i nie bronią przy pasku zdobywa się szacunek. Policjant to nie kapo czy nadzorca rodem z sowietów a batem w postaci pistoletu który w oczach dzieci urasta do mitycznego oręża. Jakoś potrafili sobie poradzić, lepiej lub gorzej, nawet z IRA. U nas natomiast, kilka niedorozwiniętych karków z wołomina terroryzowało całą polskę. Kilka osób a każdy policjant ma broń.
Ergo: to nie takie proste i oczywiste.
  • Odpowiedz
@Aeny:

Rozbrojona policja miała sens 70 lat temu kiedy nie bylo achmedów tylko czysta anglo-saksonska kultura. Teraz z degeneracją, upadkiem obyczajów i hordą zagranicznych dzikusów policjanci muszą chodzić z karabinkami i pistoletami maszynowymi.
  • Odpowiedz
@LibertyPrime: Z tego co wiem to tam nawet policja kryminalna nie ma broni (u nas coś niespotykanego). Był taki serial Luther którego akcja dotyczyła londyńskiego policjanta policji kryminalnej. Swego czasu był plan zrobienia amerykańskiej wersji tego serialu z akcją w Nowym Yorku. Zastanawiało mnie jak to miałoby wyglądać bo fabułę serialu można by było zamknąć wiele razy w jednym odcinku gdyby tylko główny bohater miał broń...
  • Odpowiedz