Wpis z mikrobloga

Mój tato planuje zmianę Fabii na coś troszkę wyższego (żeby było wygodniej wsiadać) i cichszego (1.9TDI 105KM obecnie i nie słyszy radia powyżej 90km/h). Jest jeszcze jeden ważny warunek - szerokość całkowita (ze względu na wjazd do garażu). Wstępny wybór KIA Venga. Moje pytania do posiadaczy lub tych co jeździli:
- głośność diesel vs benzyna
- czy warto dołożyć do mocniejszych wersji (trasa 3-4 razy w roku, na co dzień jazda podmiejska)
- chciał 1-2 latka, ale tak mały wybór, że chyba będzie nowy

Do wyższego spalania już się nastawia (obecnie osiąga 4.5l/100 - emeryt). Diesel mniej spali, ale czy duże różnice w głośności?
Spodobał mu się też Opel Meriva, ale te drzwi zniechęciły.

#kia #venga #motoryzacja #samochody
  • 13
@mgr_rybak: jak to mówią handlarze: a w jakich piniądzach szuka?

rozumiem że auto ma być dośc małe ale zarazem wyższe aby łatwiej bylo wsiadać?
Jak chce cicho to musi kupić cos z segmentu premium a nie zastanawiać się czy diesel czy benzyna przy metalowej puszeczce zawsze będzie słychać silnik.
@mgr_rybak: KIA: Wozi się tym mój ojciec od nieco ponad pół roku, w wersji z motorem 1,4 90KM. Do diesela porównania nie mam, ale serio jest bardzo cicho. Dużo (naprawdę dużo!) ciszej niż u mnie (Suzuki SX4 1.6 benzyna). Trochę tym jeździłem to silnik do miasta wydaje się ok, nie czuję żeby przyspieszał gorzej niż Suzuki, a ma 17 koni mniej. Pewnie różnica w masie to robi, ale nie sprawdzałem jaka
a w jakich piniądzach szuka?


@bsbs: Ok. 65tys.

rozumiem że auto ma być dośc małe ale zarazem wyższe aby łatwiej bylo wsiadać?


Właśnie tak.

A Opel Mokka? Czy to już suv? Jakiś golfik plus?


@GodSafeTheQueen: Tego Opla mu proponowałem, ale nie wiem czy już oglądał. Golfa testował mówi, że trochę za twardy.
@bsbs: S-cross jest większy, to chyba już bardziej segment Vitary. SX4 pierwszej generacji zewnętrzne wymiary ma prawie identyczne jak obecna Venga. Za to w środku Venga ma dużo więcej miejsca.

( @mgr_rybak: Ciebie też zawołam :P)
@DOgi: Taki właśnie szukamy. Niestety u nas same składaki na razie, a w DE stosunkowo drogo. 2013 po opłatach wychodzi ok. 50tys., a nowy u nas 63tys. więc "troszkę" się nie opłaca.