Wpis z mikrobloga

zajebiste :D dlaczego nie wprowadzą 1000+? socjalizm działa przecież


@nocnypowodemtegokontaxD: Nie nie każdy płaci aż tyle podatków miesięcznie i wtedy byłaby to już redystrybucja.

Czemu nie dostałem mojego zwrotu z podatków? Zamiast tego państwo zabiera mi więcej.


@jaqqu7: Bo jesteś pasożytem bez dzieci, którego potem państwo będzie musiało utrzymywać? xD
Nie nie każdy płaci aż tyle podatków miesięcznie i wtedy byłaby to już redystrybucja.


@erbo: 500 zł to nie redystrybucja, a 1000 zł to już tak XD Logika 10/Marx XD

Bo jesteś pasożytem bez dzieci, którego potem państwo będzie musiało utrzymywać? xD


W dupie mam ZUS - będę robił wszystko by móc żyć z osobiście odłożonych pieniędzy. Nie mierz wszystkich swoją miarą.

że co? jakie podatki zostały podniesione?


Płacę więcej np.
500 zł to nie redystrybucja, a 1000 zł to już tak XD Logika 10/Marx XD


@jaqqu7: Policz sobie jakie jest minimum egzystencji, policz sobie jaki jest VAT i akcyzy, to zrozumiesz xD

Logika ci w tym raczej nie pomoże, to bardziej zadanie z matmy.
Płacę więcej np. za ubezpieczenie samochodu.


@jaqqu7: A co ma ubezpieczenie wspólnego z podatkami?

Także odczułem przy codziennych zakupach wyższe ceny.


@jaqqu7: A VAT na co się zmienił?
@erbo: O podatku bankowym słyszał (w sumie zapomniałem też, że banki masowo podnosiły "przypadkiem" przy ogłoszeniu tego nowego podatku ceny za swoje usługo)? O większej inflacji słyszał?

Lepsze byłoby gdyby państwo tych pieniędzy NIE ZABIERAŁO ludziom pracującym w pierwszej kolejności. Ale oczywiście dla takiego socjalisty jak ty to pewnie ciężko zrozumieć, że aby oddać najpierw trzeba zabrać i to o wiele więcej. Nie mówiąc już o tym, że nawet to nie
O podatku bankowym słyszał (w sumie zapomniałem też, że banki masowo podnosiły "przypadkiem" przy ogłoszeniu tego nowego podatku ceny za swoje usługo)?


@jaqqu7: Zmień bank, mi mój bank nic nie podniósł.

Lepsze byłoby gdyby państwo tych pieniędzy NIE ZABIERAŁO ludziom pracującym w pierwszej kolejności.


@jaqqu7: No niestety ale jesteśmy w takiej sytuacji że praca ma ma mniejsze znaczenie niż posiadanie dzieci.
Bo w wieku 70 lat nie będziesz w stanie
@erbo: Zaorać ZUS i, żeby każdy odkładał sobie na własną rękę.

Ale zanim się wypowiesz, to może doczytaj jaki jest koszt obsługi 500+.


Wciąż jest większy od 0. Obniżenie podatków, ulgi podatkowe etc. byłby o wiele efektywniejsze i mniej obciążające budżet państwa.

Widać że nic nie zrozumiałeś, więc nawet nie odpisuj.


500+ czy jakakolwiek redystrybucja tego typu to tylko pudrowanie rzeczywistości niż realne rozwiązanie problemu. To jest jak z pomalowaniem farbą
banki masowo podnosiły "przypadkiem" przy ogłoszeniu tego nowego podatku ceny


@jaqqu7: Na przykład które konkretnie banki i które ceny za co? Inflacja to nie "podatek" per se i wynika raczej polityki monetarnej NBP i RPP niż działań rządu, a ich cel inflacyjny od dawna, również za PO i Belki to był 2,5%.

Z resztą zgoda, redystrybucja jest nieskuteczna i niesprawiedliwa.