Wpis z mikrobloga

Często pada pytanie o polecane karmy dla psów i nie, nie są nimi Chappi, Pedigree ani nawet Royal Canin.
Dla ułatwienia powstała lista karm komercyjnych stworzona przez osoby zajmujące się dietetyką psów i kotów.
Warto sobie ją gdzieś zapisać i przeanalizować.
Lista jest długa i na pewno każdy znajdzie na niej coś dla siebie i swojego psiura ʕʔ

Karmcie swoje zwierzaki dobrze.

#pies #psy #karma #porady
n.....a - Często pada pytanie o polecane karmy dla psów i nie, nie są nimi Chappi, Pe...

źródło: comment_yWo8sLKPRnr3reaZ8FUKF7d1FJVkQy7s.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@tysonic: tak jak napisałam wyżej i jak napisane jest na grafice - jest to lista karm dla psów.

Karmienie psa schabowym czy kaszanką nie jest dobrym pomysłem (warto poczytać o chorobie Ajuszkyego https://www.vetopedia.pl/article296-1-Choroba_Aujeszkyego.html i pamiętać o tym, że w kaszance są przyprawy, sól i różne dodatki niekoniecznie zdrowe dla psa). Jeśli nie chcesz karmić suchymi czy mokrymi karmami, to lepiej się zainteresować BARFem (dieta surowa).
  • Odpowiedz
  • 1
@nama Dlatego boli mnie jak Dżoana Krupa dba o pieski w swoim programie za pomocą Pedigree... ( ͡° ʖ̯ ͡°) bardzo dobra lista. Moja pieseła zajada Purizon single meat I raczej nie zanosi się na zmianę.
  • Odpowiedz
@zagu: mnie tak to razi w tym programie że nie jestem w stanie tego oglądać. Ciężko mi zrozumieć, jak mogą reklamować ten shit. Ja rozumiem, że kasa, ale każdy psiarz i świadomy właściciel jednak zdaje sobie sprawę, że to karton nie karma.

@mroz3: można, miałam kota przez 6 lat i nigdy więcej.
  • Odpowiedz
@trampek: pedigree to taki psi fastfood. Teraz sobie wyobraź że masz przed sobą dziecko, które ma do wyboru kurczaka na parze z marchewką i ryżem albo burgera z mc donaldsa. Zgadnij, co wybierze? Od tego my jesteśmy od psiaków mądrzejsi, żeby podawać im to, co dla nich lepsze.

Poza tym są zdrowsze i lepsze puszki niż pedigree i jak widać na liście powyżej - jest w czym wybierać.
  • Odpowiedz
Prawidłowe żywienie naszych czworonożnych przyjaciół ma kluczowe znaczenie w ich prawidłowym rozwoju i utrzymaniu pełni zdrowia.
Karmę należy dobrać tak, aby spełniała wszystkie potrzeby psów. Karma dla psów ras małych jest całkiem inaczej zbilansowana, niż ta dla psów ras olbrzymich - każdy z tych psów ma całkiem inne potrzeby, które karmy np marki Petvita spełniają.
Dodatkowo należy zwrócić uwagę na skład karmy, czy nie zawiera zbóż- które często są przyczyną alergii, czy
  • Odpowiedz