Wpis z mikrobloga

@RedBulik: Exclusivy to kapitalny pomysł bo najczęściej to sa gry z najwyższej półki, dopieszczone przez producenta. Dodatkowo patrząc na przykładzie zeldy bardzo często powodują u pewnej grupy graczy taki bol dupy, ze ma sie dodatkowa darmowa atrakcję. No i ta hipokryzja "gra #!$%@?" ale jak wyjdzie na emulator to mają mokro w gaciach z podniety :D
  • Odpowiedz
@dancap:
O #!$%@?, kolejny XD To że jeden mirek zapostował ciekawostkę że po x dniach już Zelda działa dobrze na emulatorze to nie znaczy że wszyscy walą konia i podniecają się że można w nią zagrać :D Ja bym w zeldę zagrał w sumie, bo nigdy w zeldy nie grałem :D
  • Odpowiedz
tęsknię za czasami, gdzie były przede wszystkim exy a nie multilplatformowy syf.


@Singularity00: @RedBulik: Teraz firmy robią jedną grę na 2-3 platformy zamiast 2-3 gry na jedną platformę. Wystarczy porównać ilość gier na konsolę która naprawdę rządziła w czasach świetności czyli ps2 (2500 gier) z ps3 (1500 gier).
  • Odpowiedz
@RedBulik: Masz 100% racje, ekskluziwy to jawne dymanie graczy na kasę: producent konsoli przekupuje studia żeby wydawały tylko na jego konsole, co w efekcie odbija sobie w cenie sprzętu i zwiększonej jego sprzedaży tym matołkom, którzy go kupują żeby zagrać w tę jedną grę, więc praktycznie płacisz extra za to żeby inni nie mogli zagrać. Płacisz właśnie za to, że możesz się brandzlować, że MOJA KĄSOLA MA NAJLEPSZE EGZKLUZIWY A
  • Odpowiedz
Exclusivy to największe #!$%@? w branży gier komputerowych.


@RedBulik: ale bzdura.

Jak Sony wykłada kasę, aby studio zrobiło grę dla nich, to co w tym złego. Jeśli nie mogliby wyprodukować exclusive'a, to nie wyłożyliby kasy i nie zagrałby nikt - czyli takie komunistyczne myślenie, wszystkim w dół po
  • Odpowiedz
@3edcvfr4: Od kiedy zrobienie gry tylko na jedną platformę to jawne dymanie graczy? Jawnym dymaniem graczy jest wycinanie contentu i sprzedawanie tego jako DLC, wszelkie Season Passy i inne pierdoły oraz np. wprowadzenie minimalnych cen kart w Ultimate Team w fifie. Sorry ale tak działa wolny rynek. Gracze konsolowi mają jedną zaletę nad tymi z PC (patrząc z perspektywy wydawcy). Praktycznie wszyscy płacą za gry, czy to dobrze czy nie,
  • Odpowiedz
@RedBulik: oho, kolejny xD

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale świat nie działa tak, że jeśli konsole znikną to nagle wszystkie tytuły zaczną się pojawiać na PC. Exclusivy to często gry, które mogły powstać tylko z myślą o konsolach, bo:

a) żaden normalny wydawca nie sfinansowałby dziwactw takich jak Mario czy Zelda. Na to mogło sobie pozwolić tylko Nintendo, które ma hajs i inwestuje go w ten sposób, żeby móc sprzedać całe generacje sprzętu i w konsekwencji kolejne gry.
b) są przystosowane do grania na konsoli. Gdyby nie Sony czy Microsoft, mógłbyś pomarzyć o takich grach jak Soulsy, Bloodborne, GTA czy Red Dead Redemption. A tak przynajmniej możesz sobie obejrzeć gameplay na YouTube ( ͡
  • Odpowiedz