Wpis z mikrobloga

Zamówiłem ostatnio coś większego z chin. Moja paczka jest przekazywana od kuriera do kuriera. Było już ich co najmniej 3. Zbiegło się to w czasie z otrzymaniem maila od Fedexu (choć został wysłany z dziwnego adresu "FedEx Express" ) wraz z załącznikiem "DELIVERY DETAILS.pdf".

Zawsze takie maile kasuję ale teraz chciałbym sprawdzić załącznik. Jak to zrobić bezpiecznie? Przeskanowałem go Nortonem, który mam zainstalowany oraz przy pomocy tej strony: https://www.virustotal.com/pl/. Obie metody nie wskazały, aby z tym plikiem było coś nie tak. Pytanie jak sprawdzić ten plik oraz jak go otworzyć by nie narazić się na żadne problemy.

#bezpieczenstwo #internet #informatyka #security #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #fasttech #fedex #dpd #fasttech @cebula_online @Andczej
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

użyj linuxa live z usb np. Slax do otwarcia


@adgebworthy: jestem niestety od zawsze użytkownikiem Windowsa... ten slax to jest wersja linuxa, z której mam zrobić wersje live na usb czy jakiś program, który mam zainstalować w ramach dowolnej dystrybucji linuxa?
  • Odpowiedz
@tiop: a jaki program masz do wirtualnej maszyny, czy jest on darmowy? czy wtedy muszę mieć kolejną licencję Windowsa by zainstalować ją na kolejnej maszynie czy mogę obecną zainstalować tam kolejny raz? korzystam z Win10.
  • Odpowiedz