Wpis z mikrobloga

Witam mirków. Szukam porady w sprawie rozmiaru ramy tribana. Będę na dniach kupował 520stke 2017 i jestem pomiędzy rozmiarem M a L mam ogólnie 178 wzrostu a gość w decathlonie mówi że łatwiej skrócić rower tj zmienić mostek albo siodełko przesunąć. Co byście polecili wybrać. Na obu czuje się dość komfortowo ale może to dlatego że nigdy wcześniej na szosie nie siedziałem. Dotychczas śmigam na starym giancie gsr300 rozmiar 20" i jest mi idealnie wygodnie. #szosa #wykoptribanclub
  • 15
  • Odpowiedz
@GratisAgd: Ja przy wzroście 175cm brałem S-kę. Mi też na początku wciskali większy rozmiar, ale po kilku rundach po sklepie zdecydowanie lepiej czułem się na mniejszej ramie. Co prawda wybierałem rower Ultra 700 AF, ale rozmiarówka jest chyba podobna we wszystkich B'Twinach. Bierz rozmiar M i nie słuchaj się gościa.
  • Odpowiedz
  • 1
@Bartek404 inna rama, tribany dziela ta sama ramę, AF jest zupełnie inny. M to 540mm górnej rury, gdzie L to 564, a to już dużo za dużo dla osoby o wzroście 178
  • Odpowiedz
Dzięki miraski zatem za rzeczową odpowiedź. Mi było wygodnie na tym i na tym wynika to pewnie z tego że nie wiem co to wygoda i jak ma się zachować taki rower. Raz jeszcze dzięki
  • Odpowiedz
@fixie Dokładnie tak! Ale już działamy w tej sprawie. Planujemy zatrudnieniem wróżbity który będzie dobierał rozmiar ramy przez telefon, na podstawie barwy głosu, jeszcze przed wizytą w sklepiem. Słyszałem, że jesteś jedynym kandydatem spełniającym kryteria.
  • Odpowiedz
@fixie Z tym, że ona ma ten rower dobrze dobrany xd To Ty sobie ubzdurałeś, że jest inaczej, nie wiedząc nawet jak wygląda, jakiego jest wzrostu ani budowy xd Odpuść już sobie.
  • Odpowiedz