Wpis z mikrobloga

@stekelenburg5: no nie steke, właśnie takie myślenie wprowadza chaos. My i Wy (Oni?). My nie uznajemy Was (a w sumie was, uzurpatorzy), a wy nie uznajecie nas. Takie myślenie to jest właśnie anarchizacja państwa. Z wielką szkodą dla obywateli. To jest to, o czym wczoraj rozmawialiśmy. Proponuję Ci raczej brać przykład z wiceprezesa TK.
@to_po_prostu_ja: ale to wszystko bedzie musiec sie odbyc zgodnie z prawem. Tylko orzeczenie sadu. Ja uznaje wczorajszy wyrok TK za wyrok, bo nie ma podstaw formalnych by go kwestionowac. Ale licze, ze sie pojawia, np. w postaci sejmowej uchwaly o uniewaznieniu wyboru dublerow. Ona dopiero moze wywolac jakies konsekwencje. Ale powtarzam, interesuja mnie orzeczenia odpowiednich organow, ktore beda musialy zgodnie z procedurami pozapadac, zeby dojsc tak daleko jak zwrot pensji.
@stekelenburg5:

Chyba jedynym eleganckim rozwiązaniem byłaby nowelizacji Konstytucji, obejmująca wygaszenie kadencji wszystkich sędziów. Ale to raczej pozostanie w sferze marzeń...

Swoją drogą, czy sędzia TK może odpowiadać dyscyplinarnie także po zakończeniu kadencji?