Wpis z mikrobloga

Ty za to jesteś najlepszym przykładem na to jak sprano mózgi ludziom, by kpili z każdej "teorii spiskowej".


@MagnaPomerania: Skoro w tej sytuacji uciekłeś się do wycieczki osobistej to i ja sobie na podobną pozwolę...

Ty za to jesteś najlepszym przykładem na to jak sprane mają mózgi zwolennicy teorii spiskowych :)

PS: potrafię zmienić zdanie i zrewidować poglądy gdy pojawiają się nowe fakty. To co prezentujesz to nadal tylko kolejna, oderwana
  • Odpowiedz
  • 24
@JQNN: różnica jest też w technologii stawiania budynków, bo ESB jest "nieco" starsze, więc w sumie wieże WTC powinny być wytrzymalsze, nie? (WTC ukończono w 1973 a ESB 1931) ;)


Jakbyś miał pojęcie o budownictwie lub po prostu o tym, jak wygląda postęp technologiczny to byś wiedział, że nie jest to prawdziwe twierdzenie. Inżynierowie, mając świadomość dużej niedoskonałości ręcznych obliczeń i metod wytwarzania bardzo przewymiarowywali konstrukcje. Wraz z rozwojem nauki i
  • Odpowiedz
I tak bez eksplozji i zawalenia?
Beton powinien sie stopic, bo przeciez paliwo lotnicze pali hartowana stal, zelbet i kamien. Tylko paszportow nie rusza.
  • Odpowiedz
  • 17
@MagnaPomerania bez problemu dostępny jest kilkudziesięciostronnicowy dokument opisujący krok po kroku przyczynę zawalenia się wtc7. W skrócie było to kilka powodów, które razem przyczyniły się do katastrofy, płonące szczątki spowodowały pożar w budynku, a niedziałający system tryskaczy nie zareagował. Pożar spowodował osłabienie konstrukcji stalowych słupów, które dodatkowo wydłużając się pod wpływem ciepła utraciły połączenie ze stropami wyższych kondygnacji, które bez podparcia zawaliły się częściowo na niższe i w efekcie doprowadziły do całości
  • Odpowiedz
@dzikireks: @MagnaPomerania:

Prawda jest taka że jest pewna grupa ludzi która za wszelką cenę nie chce iść z mainstreamem, czasem jest to i dobre ale zwykle wiąże się to z bezgraniczną wiarą w jakikolwiek film z żółtymi napisami na youtubie. I to nie jest tak że to "wszyscy debile" i że wszyscy się mylą i łykają wszystko co podsuną media czy wyśmiewanie teorii spiskowych, to po prostu zwykłe łączenie faktów.
a665321 - @dzikireks: @MagnaPomerania: 

Prawda jest taka że jest pewna grupa ludzi...

źródło: comment_4sp1s0dA9Hc5jBtpW8UbsoIvL2G4wBJR.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Jestem inżynierem budownictwa. Nie jestem wielkim ekspertem ale jak widzę co ludzie bez jakiejkolwiek wiedzy wypisują na temat zamachów WTC to ręce mi opadają. Bez elementarnej wiedzy z zakresu budownictwa zgrywają ekspertów i są mądrzejsi niż faktyczni inżynierowie i specjaliści - podpierający się metodami komputerowymi i gigantycznym doświadczeniem.

Powiem tak: nikt kto ma choćby minimalną wiedzę w temacie nie będzie popierał "teorii spiskowych" na temat tego wydarzenia.

Bardzo szanuję pana @jas_wedrownik za
Viesti - Jestem inżynierem budownictwa. Nie jestem wielkim ekspertem ale jak widzę co...

źródło: comment_SFZeVKIUQA7HiGZUyu9YVCxh4LxifVc8.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@3edcvfr4:

może ówczesne paliwo lotnicze nie mogło stopić stalowych dźwigarów?


Możesz mi wskazać cytat z oficjalnego śledztwa NIST na temat przyczyn zawalenia budynków, gdzie pisali, że paliwo lotnicze stopiło stalowe dźwigary?

Dam ci od razu odpowiedź: nie, nie możesz wskazać, bo takowy nie istnieje. To jedynie wyobraźnia fanów śmiesznych hipotezek spiskowych, którzy nie potrafią przeczytać dokumentu, który rzekomo obalają swoimi twierdzeniami. Żałosne.
  • Odpowiedz
@MagnaPomerania: Assange i Snowden jakoś nie natrafili na ślady tego super spisku. Wręcz przeciwnie. Jeden wyjasnił powody nieprzetworzenia informacji które służby posiadały a drugi powiedział że jest poirytowany zwariowanymi teoriami spisku 9/11 ponieważ odciągają ludzi od realnych spisków.
  • Odpowiedz
@Viesti: jestem magistrem inzynierem budownictwa, co mnie dzierga w tym zawaleniu to proces reakcji lancuchowej powstalej w skutek utraty nosnosci przez rdzen wiezowca w skutek obnizenia Rm przez temperature. Ponieej znajduja sie zdrowe belki, ktore sa projektowane w duzej czesci na obciazenia wynikajace z wiatru, pewnie wspolczynniki z racji polozenia i wysokosci sa duze, spekuluje, ze sam wtc nie byl projektowany przy uzyciu modeli np mes czy mrs, wiec w aptekarstwo
  • Odpowiedz