Wpis z mikrobloga

Przegrałem około 2 godziny w triala Andromedy, więc coś już tam mogę napisać ( ͡° ͜ʖ ͡°). BEZ SPOILERÓW
Do ściągnięcia jest około 43 gb (o ile dobrze pamiętam), ale grać już można po pobraniu minimum 42% całości ( ͡º ͜ʖ͡º).
Menu jako to menu - typowe masseffectowe. Przed właściwą grą możemy spersonalizować wygląd naszej postaci, wybrać klasę (klasycznie 6 do wyboru) oraz wybrać jakiej płci było pierwsze ludzkie Widmo ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Pierwsze 12 minut, a więc przybycie arki do nowej galaktyki oraz pierwsze minuty na nogach już jakiś czas temu ea udostępniło na youtube, więc pisać o tym nie będę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gameplay

Widać że obietnice twórców, iż tworząc system walki wzorowali się na multi z trójki były prawdziwe. Walka jest dynamiczna, efektowna i wymaga (przynajmniej u mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)) raczej mobilności co ułatwia nam jetpack. Fajny bajer, nie tylko do eksploracji ale także pozwala nieco rozwinąć taktyki stosowane w walce.
Gram adeptem, ale z racji iż przegrałem tylko 2h nie mogę zbyt dużo napisać o mocach. Rzut bywa bardzo przydatny, potrafi serio mocno rzucić wrogiem np o skałę powodując jego zgon ( ͡° ͜ʖ ͡°), no a granaty jak to granaty - zawsze przydatne. System strzelania jest naprawdę przyjemny, chociaż broń mogłaby miec trochę większego kopa - średnio czuć jej moc ( ͡° ͜ʖ ͡°). Dodano też skaner, zapewne bardzo przydatny przy zdobywaniu nowej technologii i informacji o nowym świecie.
Jeżeli podobał ci się gameplay z trójki (zarówno singiel jak i multi) to ten z Andromedy też powinien ci się spodobać.

Grafika xD

Dużo pisać nie trzeba xD gify z glitchami czy cudami mimiki już krążą po necie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Twarze i mimika dalej są słabe, mam nadzieję że moderzy albo Biedaware to w jakimś stopniu poprawią ( ͡° ͜ʖ ͡°). Muszę pochwalić natomiast wygląd lokacji, pierwsza planeta robi naprawdę dobre wrażenie, ładnie przeplatają się na niej technologia obcych i przyroda. Początek na Nexusie też jest niczego sobie.
Bardzo podobała mi się (pod względem graficznym) pierwsza poważniejsza cutscenka ! ta z przywódcą Kettów
Kettowie wyglądają naprawdę spoko, chociaż razi trochę atak klonów - każdy identyczny, jak NPC w Dzikim Gonie ( ͡° ͜ʖ ͡°) - chociaż może jest to ich cecha rasowa jak ( ͡º ͜ʖ͡º).

Muzyka

Na chwilę obecną nie mam zbyt dużo do powiedzenia z uwagi na krótki czas gry. Nic mi nie przeszkadzało.

Fabuła i postacie (bez spoilerów)

Fabuła jak na razie rozwija się w miarę dobrze, chociaż nie tak dobrze jak np na początki dwójki. Podoba mi się koncept przetrwania w obcym systemie. Oby nie zmarnowali potencjału.
Liam "Zabić #!$%@? tych ludzi" Kosta ( ͡° ͜ʖ ͡°) trochę mnie denerwuje ( ͡° ͜ʖ ͡°), przypomina troszkę Zaeeda i Jacoba.
Cora "Chcę rozmawiać z kierownikiem" Harper ( ͡° ͜ʖ ͡°) na chwilę obecną jest trochę nijaka, bioware planuje chyba drugą Mirandę. Obie postacie dobrze radzą sobie w walce.

Optymalizacja

Tu największe zaskoczenie, gdyż mój procesor nie spełnia minimalnych (jest ich bardzo blisko), grafika spełnia je akurat, zaś ram spełnia rekomendowane. Mimo to uzyskuję od 30 do 60 klatek na sekundę, najczęściej jest coś koło 45-50. Z uwagi na sprzęt, wszystkie ustawienia są niskie xD poza antyaliasingiem bez którego nie da się na Androbiedę patrzeć, synchronizacją pionową i jeszcze czymś z postprocesów. Mimo niskich ustawień gra wygląda czasami bardzo dobrze, jak już pisałem wyżej, duże wrażenie robią widoki na pierwszej planecie, a złe twarze i mimika ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ogólnie to jestem bardzo zadowolony z optymalizacji, chociaż cały obraz jest taki jakby lekko zamglony czy rozmyty co mnie trochę nerwuje ( ͡° ͜ʖ ͡°) (może jest to kwestia ustawień).

Do minusów oprócz mimiki i twarzy należy doliczyć kilka glitchy oraz bug związany z mową - raz czy dwa postać skończyła mówić i ruszała jeszcze ustami przez sekundę dwie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nie ma też szybkich zapisów xD
Ogólnie to mam mieszane odczucia, z jednej strony gra się przyjemnie, optymalizacja jest spoko, ale jakoś mega mnie to nie wciągnęło jeszcze no i te twarze xD.
Po przejściu całego triala podsumuję moje odczucia względem Andromedy ( ͡° ͜ʖ ͡°). Zapraszam do zadawania pytań ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Uprzedzając - nie wiem jak Androbieda ma się do Inkwizycji, gdyż jeszcze w Inkwizycję nie grałem ( ͡° ͜ʖ ͡°).
#gry #bioware #masseffect #andromeda #androbieda
  • 14
@JanuszKek: dla mnie optymalizacja leży i kwiczy, żeby stojąc w miejscu fps sobie latał od 50 do 70 to jest żenada, w takim wiedzmnie 3 stojąc w miejscu fps jest +/- 1 fps taki sam, w czasie walki czy eksploracji jest jeszcze gorzej, co chwila spadki fps do 30-40 żeby za 5 sekund było 60-70, wtf is this shit xD

mówię tutaj o eos jakby co
@JanuszKek: @Jurigag: Boję się, że będzie jak w przypadku BF1, gra ma dziwne problemy na trochę starszych procesorach oraz kartach graficznych np. u mnie na gtx 970 po parunastu minutach wywala błędy, jest wątek na forach który ma 500+ stron, mówię tutaj o BF1, i to nie tylko ja mam problemy, a duża część graczy. Oby nie było powtórki w ME:A, bo to będzie oznaczało, że żebym sobie mógł zagrać,
@Pliskin: wątpię żeby miało to znaczenie, w końcu to tylko płeć a same wydarzenia do których by się odnoszono to akcja z Sarenem. Wybiera to się na początku, zamiast wybierać domyślnego Rydera trzeba wybrać własną wersję i tam można zmienić wygląd swój i rodzeństwa, klasę postaci oraz płeć Sheparda. Domyślnie Shepard była kobietą ( ͡° ͜ʖ ͡°)