Wpis z mikrobloga

Miruny, poszukuje ksiazek, publikacji, whatever na temat architektury aplikacji internetowych. Gdzie bedzie wyjasnione jak obecnie sie tworzy aplikacje, jak je projektowac majac na uwadze przyszla ich rozbudowe, ale tez jak to wygladalo w przeszlosci i dlaczego tak sie juz nie robi. Czegos co pozwoli mi dobrze zrozumiec idee webservisow, ,saas, soap i przede wszystkim REST. Jesli przeyklady beda oparte na PHP/JS - tym lepiej.

Poza tym, poleccie mi prosze jakies dobre zrodlo wiedzy dotyczace Reacta i stawiania backendu w node.js. Jestem kompletnie zielony w tym temacie, a chce sie tego nauczyc realizujac jeden z moich pomyslow na aplikacje.

Pozdro pezet, nagramy cos wierze.

#programowanie #naukaprogramowania #webdev #react #php #javascript #backend #nodejs
  • 19
@Hilarious: info ogólne frontend handbook leży za darmo (ale nie ma wszystkich starych rzeczy)

React udemy
https://www.udemy.com/user/sgslo/ - react redux, react redux zaawansowany i react native. Leci na es6.

node udemy https://www.udemy.com/user/andrewmead/ ma reacta, ale go nie robiłem. Za to node 9/11 ma kurs

Z kodem 1 kurs wychodzi 10$/euro/funtów. Warto.

Znajdziesz tańsze/darmowe itp, ale jeśli szukasz dobrych, prostych rozwiązań to te kursy polecam. Do apki poza Api w RESTcie sprawdź
Poza tym, poleccie mi prosze jakies dobre zrodlo wiedzy dotyczace Reacta i stawiania backendu w node.js. Jestem kompletnie zielony w tym temacie, a chce sie tego nauczyc realizujac jeden z moich pomyslow na aplikacje.


@SoleSoul:
@Hilarious w trakcie kursu będziesz ściągał boilerplate'a z jego githuba, gdzie webpack i Babel są już skonfigurowane. Sam webpack i Babel są proste jak konstrukcja cepa, ale nie trzeba ich tutaj ogarniać. Warto natomiast chociaż minimalnie coś wiedzieć o npm. Gość pokazuje co i jak wpisywać w konsolę, ale ogólnie polecam nad nomen się pochylić.
@xDrope: polecasz wziąć od razu jeszcze któryś z jego kursów ? Bo widzę ze jest promo po 10$.
Zastanawiam się nad tym advanced react and redux bo widzę, ze jest tam coś na temat expressa i mongo, które tez chce ogarnąć
@Hilarious: nie wiem jak advanced stoi. Nie wiem też czy gość od node nie ma wszystkiego z reactem(z mongo i czymśtam) w jednym kursie. Te promocje po 10$ są cykliczne, więc bez większej spiny :)
@xDrope: @nihil_novi: ARH1C202 ?? Bo nie chce dzialac dla mojego kursu. Na telefonie gdy daje Buy wyswietla mi kod BIBLIOTECA0010, ale gdy wpisze go na lapku wyrzuca mi blad, ze kod jest niepoprawny. Jak kupie na telefonie to nie zje mi w zaden magiczny sposob 320 ojrosow ?
@Hilarious: raczej nie powinien. Nie kupowałem z mobilnych, ale mogą mieć takie promo. Jak nie działają kody aktualne na 10$ to można poczekać na następny, bo latają dość często. No a w między czasie zapraszam do zatoki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Modern React tam leży w starej wersji (5 pierwszych działów chyba), więc i tak polecam kupić potem ten kurs dla routingu i kilku innych drobiazgów, które
@xDrope: @nihil_novi: kupiłem przez telefon i oba kursy (podstawowy i zaawansowany reacta) dorwalem za €10, wiec polecam sprawdzic cene interesujacych nas kursow na telefonie. Promocja ma trwac do jutra. Mozesz cos o tym napisac @nihil_novi: pod swoim tagiem, bo wiem, ze sporo ludzi oglada