Wpis z mikrobloga

@salemek:

dopiero się wybili


XDD No rzeczywiscie, Chiellini i Barzagli to młodziutkie talenty xD i to "poza Benatią" sugerujące, że niby jest najbardziej doświadczonym i klasowym obrońcą, podczas gdy jest to mimo wszystko klasa niżej niż BBC+Rugani

I powiedz mi gdzie niby Otamendi czy Stones mieli wyrobioną markę? Przecież oni nawet do top 30 ŚO na swiecie się nie łapią, są beznadziejni, do obrońców Bayernu czy Juve nie dorastają doświadczeniem czy
@realbs: gdzie grał Chiellini zanim przyszedł do Juventusu? Gdzie grał Barzagli? Czy przed przyjściem do Juventusu byli uważani za graczy klasy światowej albo chociaż za wyjątkowo obiecujących piłkarzy? Napisałem o Benatii bo on jako jedyny miał już sporo występów na wysokim poziomie przed przyjściem do Juve.
Nic dziwnego, że Stones i Otamendi kosztowali trzy razy tyle, jak jeden w wieku 22 lat miał 60 występów w Premier League + jest Anglikiem,
@salemek: Takie porównania owszem, są suche, jednak tutaj są bardzo trafne(pod względem umiejętności). Stones tak jak napisałem to raczej nie "marka", jednak zwykłe napalanie się na Angielski talent. Transferu Otamendiego nigdy nie rozumiałem. Ani to nie jest TOP, ani jakiś młody prospekt. Przy takim budżecie, City powinno mieć lepszą szkółkę i przede wszystkim, lepszych ludzi od transferów
@realbs: ogólnie sens mojej wypowiedzi był taki, że porównywanie dwóch zestawów piłkarzy jedynie na podstawie kwot, jakie na nich wydano i ilości bramek, jakie wpuścili niewiele mówi i zalatuje trochę manipulacją. Sporo czynników wpłynęło na taką różnicę w cenach tych piłkarzy, przede wszystkim okres, w jakim byli kupowani, jak Chiellini przychodził do Juventusu to 30 mln euro wydawano tylko na graczy naprawdę klasowych, teraz wiadomo jak jest. Wiadomo też, że jak
@realbs: Jedyni z tej listy którzy przychodzili do Juve w ostatnich okienkach to Rugani i Benatia, którzy mają w tym sezonie w sumie zagrane trochę ponad 2000 minut - czyli ławka. Oczywiście nie umniejsza to beki z City, ale obrońcy w ostatnich dwóch-trzech sezonach podrożeli o jakieś sto procent. Zresztą co im po oszczędnościach na zakupie obrońców, skoro wydali 90mln na Higuaina - chyba najbardziej przepłacony napastnik ostatniego dziesięciolecia.
@marek-kalka: Nikt w klubie jak na razie zakupu Higuaina nie żałuje. Gość świetnie gra, bardzo dobrze się wpisał w zespół i ba - można się spodziewać kolejnych ogromnych wydatków Juve. Mówi się, że w to okienko ktoś z trójki Sanchez/Verratti/Tolisso może przyjść. Juventus kupił już Caldare, jest Lirola, Rugani, i Mandragora(który co prawda jest pomocnikiem, ale ostatnie swoje mecze w Pescarze grał na środku obrony) więc defensywa Juve jest obstawiona na
Przecież Veratti jak gdzieś przejdzie, to do Barcelony. Sam widzisz jak rosną ceny i nie ma sensu zestawianie transferów z różnych okienek. A Higuain może grać świetnie, ale jest zwyczajnie stary jak na płacenie takiej kasy, gdyby był te dwa-trzy lata młodszy to bym się zgodził, że transfer w punkt, a tak to prawie trzydziestolatek gdzieś w okolicach 5-6 miejsca dla swojej pozycji na świecie, imo przepłacili.
(https://www2.deloitte.com/global/en/pages/consumer-business/articles/deloitte-football-money-league.html)
Zobacz, że Juventusowi
@realbs: Otamrndi zajebiście sobie wyrobił markę na MŚ2010 na które pojechal zamiast Zanettiego ( ͡° ͜ʖ ͡°) wszystkie bramki dla Niemców po akcjach jego strona... Po dziś dzień nie kumam, jak można było dać za niego takie pieniądze...
@marek-kalka: Verratti to kibic Juve od dziecka. Jego brat, jego agent, a nawet prezydent Pescary w której wcześniej grał Marco, mówił, że jak Marco gdzieś wyląduje to tylko w Juve. Marzeniem Agnelliego jest Marco z nr. 10, a ostatnio agent Włocha podkreśla, że odejście z Paryża jest możliwe. Nawet jeśli jakimś cudem Verratti trafi do Barcelony (chociaż nie wiem skąd ten pomysł, nikt prócz śmiesznych hiszpańskich gazet o tym nie mówi)
@realbs: Veratti jest celem transferowym nr.1 Barcelony na najbliższe okienko i media huczą o tym od paru miesięcy - hiszpański, francuskie, włoskie, angielskie - każde.

Lewandowski, Sauarez, Ibra - poziom wyżej. Aguero/Cavani/Benzema/Costa - porównywalni.
@marek-kalka: Czytam na bieżąco media Włoskie, i jeśli piszą o transferze Marco, to głównie o Juve, i gdzieś tam przebąkują o Interze. Sam Marco się wypowiedział kiedyś, że poszedł do PSG tylko dlatego, że wiedział, że w 11stce Juventusu nie będzie dla niego miejsca, więc mimo wszystko - jak dla mnie jest to jedynie kwestia czasu aż trafi do Turynu. Pytanie brzmi, czy stanie się to już teraz, czy jeszcze kilka