Wpis z mikrobloga

Trzymajcie kciuki żeby mi się chciało rano wstać. Kupiłem pierwszy filtr połówkowy typu Cokin i planuje zrobić swój debiut w fotografowaniu wschodu słońca. Jako, że jutro z rana w Gdyni ma być słonecznie to myślałem żeby wyskoczyć w okolice molo i klifu na Orłowo. Bateria naładowana, obiektywy czyste, statyw spakowany, byle tylko mi się chciało wstać po 3, a jeszcze od 8 zajęcia na uczelni. #fotografia #oswiadczenie #motywacja
Aquoss - Trzymajcie kciuki żeby mi się chciało rano wstać. Kupiłem pierwszy filtr poł...

źródło: comment_NbGNA50ioZejmJ7hTk84ZkzpFB24kdJj.jpg

Pobierz
  • 11
@Aquoss jak ci się spodoba olej system cokina bo:
- za wąski na szerokokątne obiektywy
- zajebisty colorcasting
- tandeta wykonania holders
- slabe filtry szare 10stop i dłuższe

Inwestuj albo w Hitecha albo w Lee. Ja mam zestaw 2 stop połówkowy i 2 stop pełny szary i 10;stop Lee i na prawdę klasa sama w sobie.
@mektoncjusz: chciałem kupić Hitech 1,2 soft ( max 4 wartości przesłony ) ale nie było w sklepie, także wziąłem zamiennik 0,8 soft ( 2 wartości przesłony ), a hitecha zamówię w następnym tygodniu
@mektoncjusz: nie koniecznie,przy dx można używać cokinów P, nie są złe, nie dają zafarbów (oryginalne) a kosztują 50-60zł za filtr + uchwyt można chińczucki zamówić za 5 dolarów z adapterami. Pod 10mm nie podejdą to fakt ale dają radę na początek.