Wpis z mikrobloga

jak mnie #!$%@? ci ludzie ktorzy biora sobie do serca madrosci z demotow i kwejka
idealnym przykladem jest ciagle czepianie sie slowa czcionka ale juz #!$%@?

od jakiegos czasu robie sobie wlasne ekstrakty z wanilii bo duzo przepisow na slodkosci tego wymaga a nie widzialam nigdzie w sklepie wiec normalnie biore PRAWDZIWA #!$%@? WANILIE, wygrzebuje z niej ziarenka i razem z lupinami wsadzam do flaszki z alkoholem zeby sie zrobila super rzecz i trzymam to w chlodnym miejscu i trzepie tym co pare dni

i ostatnio zrobilam ciasteczka i daje znajomym i mowia ze wow ale mocno waniliowe dobre waniliowe xDDDdd jak to zrobilas wiec mowie im ze dodalam duzo ekstraktu z wanilii ktory jest super

i wtedy odzywa sie jeden znawca NIE WANILII TYLKO WANILINY

i drugi NO NIE WIEM CZY WIECIE ALE CALE ZYCIE ZYLISCIE W BLEDZIE BO TO NIE JEST WANILIA TO CO SIE DODAJE DO CIAST TYLKO WANILINA PRZYJRZYJCIE SIE KIEDYS NA OPAKOWANIU

reeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

nie warto bylo #!$%@?

nastepnym razem wsypie im duzo proszku do pieczenia, mnostwo cukru WANILINOWEGO i jeszcze sztuczne barwniki to moze beda zadowoleni
w.....r - jak mnie #!$%@? ci ludzie ktorzy biora sobie do serca madrosci z demotow i ...

źródło: comment_MRfkvFwBKMmpBzbFz1FnorV6sZVG2iN2.jpg

Pobierz
  • 136
  • Odpowiedz
@Maasai ja wewnętrznie umieram jak słyszę że ktoś kaleczy język. Od razu taka osoba dostaje etykietkę "tuman, nieuk, burak, wieśniak". Jak można w ogóle powiedzieć "Co tu pisze?" Dukasz jeszcze pewnie przy czytaniu. Albo w ogóle nie czytasz. Dramat...
  • Odpowiedz
@FaraonMerJan @wdzwr co do czcionki to jest to ciekawe. Ja też tego nie wiedziałem aż nie spotkałem w życiu mojej różowej która skończyła poligrafię i pracuje w redakcji jako art director.
Głównym sprawcą zamieszania jest Microsoft. Zanim na rynku pojawił się MS Word #gimbynieznajo to na prawdę mówiło się poprawnie - font.
Bo czcionka to jest drukarska. Taka drewniana lub metalowa. Jesteście w takim wieku że znacie jedynie
  • Odpowiedz
@Maasai: Też kiedyś trafiłem na takiego gramar nazi ( ͡° ͜ʖ ͡°). Uczyliśmy się kiedyś we 3 w bibliotece i brakowało jeszcze jednego kolegi:
-[kolega 1] Gdzie jest Kuba?
-[ja] Egzamin pisze
-[kolega 2] (usłyszał tylko ostatnie słowo) Jest napisane!
  • Odpowiedz
@dach: Nie ma racji. Istnieje coś takiego jak wanilia, ale nie robi się z tego cukru.
@wdzwr: Miałem kiedyś kolegę który zawsze opowiadał "ciekawostki z demotów" w stylu średnie opóźnienie pociągów w Japoni to 5s, a w Polsce łączne 20 lat. Przecież to ma tyle sensu jakby napisać że "Polaczek biedaczek" ma fajkę 12cm, a cała Nigeria 10000km ( ͡° ͜ʖ ͡°)
beczka91 - @dach: Nie ma racji. Istnieje coś takiego jak wanilia, ale nie robi się z ...

źródło: comment_E6Ua9KRfJ6i1HLpXq0cCFSDwPdKMkktm.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 4
@blubi_su ja kiedyś użyłem 'pisze' w kontekście, że ktoś pisze. Np. Klientka pisze, że jest niezadowoloa. Z miejsca zostałem poprawiony na 'jest napisane' ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@wdzwr: Mnie np. #!$%@? jak ktoś z tytułem prof. mówi "wziełem" "podłanczać". Oczywiście tytułu naukowego nie zdobyli za poprawną polszczyznę, no ale...
  • Odpowiedz