Wpis z mikrobloga

W czasie oczekiwania na nową elektronikę od majfrienda postanowiłem rozwiązać problem z prętami gwintowanymi w osi z.
W normalnym ustawieniu (tzn z silnikami na dole) gdy oś x jest wysoko pręty m5 wybaczają się i wszystko zaczyna się rozjeżdżać. Odwrócenie silników sprawia, że grawitacja działa na moją korzyść i szpilki napędowe nie mogą się wygiąć.
Dodatkowo zmieniłem silnik w ekstruderze na prawie dwa razy mniejszy żeby odchudzić karetkę. Powinien sobie poradzić, w końcu jest dosyć duża przekładnia.

#diy #druk3d #mendel90
Pobierz ZaQ_1 - W czasie oczekiwania na nową elektronikę od majfrienda postanowiłem rozwiązać...
źródło: comment_mVYxv8HvOFnsjXt2HYtuhfGrqfw0j8sH.jpg
  • 15
@SanFable: nie! wybacza się bo cała oś x jest cholernie ciężka, a szpilka m5 z gównometalu nie jest zbyt mocna. Większość osób w czasie kiedy drukarka powstawała miała szpilki m8, a teraz to prawie każdy ma śruby trapezowe.
@SanFable: ta drukarka ma tylko wydrukować części do corexy i idzie w odstawkę. A mam pręty m5 bo na papierze bardzo ładnie przesunięcie na obroty się przeliczało bez przecinków co teoretycznie miało dać lepszą dokładność wydruków.
@SanFable: Wyjdą, tylko każda wycieczka karetką zbyt wysoko=kalibracja krańcówki do poziomowania stołu od nowa.
A M5 ma 0,8mm i wychodzi ładniej, ale #!$%@? z tym. Jakbym dziś zaczynał przygodę to brałbym od razu śruby trapezowe, albo robił całkiem bez śrub tak jak teraz będę budował.