Wpis z mikrobloga

EPIC Card Game,

Mirki jakie wrażenia macie z tej gierki? Ostatnio zacząłem się interesować MtG, ale to jest słaba opcja pod względem finansowym dla casualowego gracza, dlatego zacząłem szukać czegoś bardziej kompaktowego i budżetowego i trafiłem na EPICa.
Jaka jest wasza opinia na temat tej karcianki?( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gryplanszowe #grybezpradu
  • 6
Nie jestem specem od MtG, ale widziałem że można nabyć starsze clash czy dual packi za około 60 zł. Dostajesz dwie talie, każda już gotowa do gry i z jakimś motywem przewodnim. Tak w sam raz do grania z kumplami.
@Olekman: ale, żeby pobawić się w jakiś deckbuilding i stworzyć jakąś mocniejszą talię to już trochę złociszy trzeba wydać.
EPIC wydaje się fajny bo za 60zł masz kompletny zestaw kart(120szt) nie licząc kilku dodatków jakie wyszły(które też drogie nie są). Do tego w EPICu dochodzi kilka wariantów gry, także wydaje mi się bardzo ciekawa ta gierka, ale chciałbym opinię kogoś, kto w to grał, żeby się wypowiedział jak to w praktyce
@polwac: Polecałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Epic to dobry tytuł. Do grania w domu wystarczy jedna podstawka, ewnetualnie boostery z dodatkami (nie są jak w mtg, tutaj mają te same karty). Dopiero jeśli chciałbyś grać constructed to trzeba mieć wszystko x3. Gra jest bardzo dynamiczna. W kazdej turze masz do wydania 1 coina a karty kosztują 1 lub 0. Sprawia to, że niemal wszystkie są wściekle silne
@Jednobrewy: właśnie liczę na dynamiczną rozgrywkę w rodzinnym gronie( ͡° ͜ʖ ͡°) gdzie kupując 2 podstawki każdy ma te same karty i równe szanse. Ewentualnie grać jednym zestawem i widziałem, że jest fajnie wyglądający wariant draftu przed zorgrywką, także każdy może dobrać coś dobrego ze wspólnej puli kart.

Wydaje mi się naprawdę ciekawy ten EPIC i chyba się skuszę.
@polwac: Bierz, jest tani, bardzo grywalny i ma przepiękne grafiki. Tylko ogarnij dobrze fazę ataku, bo jest średnio wyjaśniona :) Tutaj jedna jednostka może zablokować wszystkich atakujących a nie jedna jednostka jednego atakującego.
@Jednobrewy: Wczoraj przy szukaniu info o tej grze obejrzałem sobie kawałek finału EPIC Card Game World Championship 2016. Nie ogarniałem co się dzieje, także faktycznie trzeba przestudiować dobrze instrukcję.

Widać, że wydawcy inwestują w tą grę skoro instnieją mistrzostwa świata(z nagrodą 100k $). Także myślę, że po tym jak ciepło ten tytuł został przyjęty przez graczy, gra będzie cały czas rozwijana.

P.S. tak tak grafiki są rewelacyjne, bardzo mi się wydanie