Wpis z mikrobloga

Jeszcze raz ja, może upierdliwy, ale jednak chcę to jakoś sobie dobrze ogarnąć.

Gram obecnie w #gothic II: Noc Kruka. Poziom dopiero piąty, ale się powoli rozkręcam. Co ciekawe, mam już klucz do górniczej doliny (chociaż nie mam pojęcia gdzie jest wejście do niej), ale jeszcze tam nie idę, bo chyba nawet połowy pierwszej mapy nie zwiedziłem, a mam wrażenie, że wypadałoby i że w górniczej dolinie będzie dużo trudniej.

Pytania
1) czy jest sens inwestować jednocześnie w siłę i zręczność? Pomysł rozwalania wrogów z łuku wydaje się być całkiem kuszący (i ułatwiający w wielu sytuacjach życie), chociaż ogólnie preferuję starą, dobrą nawalankę mieczem (szczególnie, że często nie da się jej wręcz uniknąć). Czy jest szansa, że rozdzielając swoje punkty mniej-więcej równo na te dwie umiejętności, w obu dojdę w miarę blisko maksa?
2) Do którego (realnie) poziomu można dojść w tej grze? Pytam już teraz, aby sobie jakoś rozplanować mniej-więcej punkty umiejętności.
3) Nie zamierzam rozwijać magii w ogóle, a wszystkie znalezione scrolle chcę sprzedać. Da się tak to przejść, czy też brać pod uwagę konieczność, że tu czy ówdzie trzeba będzie rzucić jakiś czar?

Zaznaczam, że gram strażnikiem miejskim.
  • 23